1 günde 2 sınava çalışmak

Iskenderun

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Iskenderun
Arkadaşlar bir şey düşündüm. Sınavlara 1 gün öncesi çalışacağım. Zaten sınavlarımız, meslek lisesi olduğum için çok kolay olacak. Mesela çarşamba günü coğrafya ve matematik sınavı varsa, salı günü çalışacağım. Zaten 1-2 ünite falan. 1 saatte matematiğin 1. ünitesini anlamıştım.

Sizce yaptığım mantıklı mı ve taktikler verir misiniz?

Arkadaşlar bir şey düşündüm. Sınavlara 1 gün öncesi çalışacağım. Zaten sınavlarımız, meslek lisesi olduğum için çok kolay olacak. Mesela çarşamba günü coğrafya ve matematik sınavı varsa, salı günü çalışacağım. Zaten 1-2 ünite falan. 1 saatte matematiğin 1. ünitesini anlamıştım.

Bende öyle yapıyorum o taktik ortaokulda yarıyor işe.

Geçen sene aynı taktiklerle ortalamamı 93 getirmiştim(nitelikli Anadolu lisesindeydim). Bu sene aklım başıma geldi erkenden çalışmaya başladım ve iyi gidiyor. Bu yöntem biraz zorlu ve sıkıcıda olsa işe yarar. Ama kişiden kişiye değişir.

Bu yeni bulunan bir şey değil ki, sınava bir gün önceden çalışmak zaten senelerdir olan bir mevzu :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence yaptığınız çok yanlış son güne bıraktığın zaman o bilgiyi öğrenmiş değil ezberlemiş olacaksın, beyin öyle kodlayacak. İleride tekrar çalışman gerekecek.

Geri
Yukarı