1 günde edebiyat yazılı sınavından 100 alınabilir mi?

Ultra şanslı değilsen veya konulara çok hakim değilsen alamazsın. Burada şu an beklemek yerine gidip çalışın sınava.
Hocam şuanda diğer derslere çalışıyorum. Sabahtan beri ebem .... Vallahi bunaldım. Şu sınavlar bitsin okulun yüzünü görmeyeceğim. Bu arada bende çok fazla çalışabiliyorum. Örneğin gece 1-2 ye kadar sonra tekrar 5 gibi kalkıp devam edebiliyorum. Uyku problemlerim var.

9. Sınıflarda konuşma ve dinleme sınavı gelmedimi? Nasıl sadece yazılı ile 100 alıyorsun?
Hocam konuşma ve dinlemem 100. Sınav kaldı geriye 100 almam gerek.

Ezberin iyiyse hiçbir şey bilmiyorsan dahi alabilirsin.
Hocam gaza geldim.

Dersi derste dinlediysen, bir de bu yazıyı okumaya harcayacağın zamanı çalışarak harcasan 100 olmasa bile en kötü 70 alırsın.
Hocam sabahtan beri çalışıyorum. Coğrafya, matematik, biyoloji hallediyorum.

Hocam şuanda diğer derslere çalışıyorum. Sabahtan beri ebem .... Vallahi bunaldım. Şu sınavlar bitsin okulun yüzünü görmeyeceğim. Bu arada bende çok fazla çalışabiliyorum. Örneğin gece 1-2 ye kadar sonra tekrar 5 gibi kalkıp devam edebiliyorum. Uyku problemlerim var.
Harbiden dediğin gibi tüm gün çalışıyorsan bu çok boş bir çalışma yöntemi. Daha 9. sınıftasın, napıyorsun YKS mi var yarına? YKS zamanı gelince adam akıllı ders çalışamazsın böyle. Hadi YKS'yi falan da geçtim, çok yüksek ihtimal ilk 1-2 saat (?) çalıştıktan sonra verimin çok düşüyordur kesinlikle. O kadar uzun odaklanamazsın çünkü. Büyük ihtimal şu an ezberlediklerini unutuyorsun.

@Aequitas233 ezber yöntemin var mı?
Benim var. Deftere yazarak ezberlemeyi deneyebilirsin. Tabii bu kişiden kişiye değişir. Bayağı önceden ezberlediğim şeyi, şimdi tam hatırlayamasam da sadece okuma yolu ile hafımaza uzun süre sokabilirim. Tabii deftere yazarak ezberlemek biraz uzun sürebiliyor.

Ekleme: Pardon ezber yöntem önerisi arıyorsunuz zannettim.

Benim var. Deftere yazarak ezberlemeyi deneyebilirsin. Tabii bu kişiden kişiye değişir. Bayağı önceden ezberlediğim şeyi, şimdi tam hatırlayamasam da sadece okuma yolu ile hafımaza uzun süre sokabilirim. Tabii deftere yazarak ezberlemek biraz uzun sürebiliyor.

Ekleme: Pardon ezber yöntem önerisi arıyorsunuz zannettim.
Arıyorum zaten ve dediğini anlamadım.

Harbiden dediğin gibi tüm gün çalışıyorsan bu çok boş bir çalışma yöntemi. Daha 9. sınıftasın, napıyorsun YKS mi var yarına? YKS zamanı gelince adam akıllı ders çalışamazsın böyle. Hadi YKS'yi falan da geçtim, çok yüksek ihtimal ilk 1-2 saat (?) çalıştıktan sonra verimin çok düşüyordur kesinlikle. O kadar uzun odaklanamazsın çünkü. Büyük ihtimal şu an ezberlediklerini unutuyorsun.
Hocam maalesef hayır. Ezberlediklerimi unutmuyorum. Promodora tekniği yapıyorum. İlk önce kısaca konuyu kağıda döküyorum ve onları içinden söylüyorum. En önemlisi biyoloji gibi dersleri çok iyi bir şekilde kodluyorum. Unutmuyorum. 50 dakika promodora yapıyorum. Sonra bi 20 dk mola. Tekrar aynı şekil. LGS zamanı 5 gibi kalkardım banyo girip çıkardım. Kahvaltı yapardım ve derse otururdum. Tabi okul olunca maalesef öyle olmuyor. Okul yoktu gerçi.

@Aequitas233 ezber yöntemin var mı?
Var. Biyoloji gibi dersleri kodluyorum. Doğayla buluşturuyorum. Örneğin ekzositoz, endositoz var. Ekzositoz ne demek hücre içindeki büyük moleküllerin hücre dışına atılmasını sağlayan taşıma şeklidir. Ben bunu arabanın ekzosu ile buluşturuyorum. Ekzo egzosdan geliyor aklıma. Diğer yöntemlerim kağıta aktarır şu hoca gibi tekrarlarım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

NOT: Video çok etkilir daha 9'dan ilerideki sınıfların konularını ezberledim!

Selamlar çok değerli Technopat üyeleri. Sizlere bir şey danışacağım. Yine yaptığım hata olan sınavları sona bırakıp Yusuf Yusuf tayfadan oldum. Yaza gireceğiz ve babam taktir alırsam ödül olarak bir şey alacak.

9.sınıfım ve edebiyat sınavı son güne bırakıp 100 alabilir miyim? Genelde konular zor değil ama bir danışayım dedim.
Evet bende öyle yapıyorum ezberin varsa alırsın

Yeni konular

Geri
Yukarı