1 Günde FPS değişikliği

Khapnols

Hectopat
Daha fazla  
Dostlar dün Detroit Become Human indirdim ve oyuna girdim orta veya yüksek ayarlarda kasmadan oynayabiliyordum. Bugün girdim fakat orta ayarlarda bile kasmaya başladı oyun orijinal. Sistemim 1650 Super i3-9100F 8 GB RAM. Bu sorun neden olabilir? Dün akşam GeForce gameready'dek ekran kartı driverını güncellenmiştim ondan olabilir mi? Nasıl çözebilirim?

Sorun işlemcide işlemci 1650S'ye göre çok güçsüz.

Işlemci düşük fakat dün 60 FPS sabit alıyordum oyunda zaten maksimum 60 FPS fakat bugün alamıyorum bir günde ne değişmiş olabilir?
Driver buna sebep olabiliyor. Duruma göre en iyi bulduğunuz Driver'a dönebilirsiniz. Bunun için de DDU programı ile güncel olanı kaldırmalısınız.

Yarın dediğiniz programı araştırıp bir önceki drivera geçeyim. Teşekkürler.

Işlemci düşük fakat dün 60 FPS sabit alıyordum oyunda zaten maksimum 60 FPS fakat bugün alamıyorum bir günde ne değişmiş olabilir?

Yarın dediğiniz programı araştırıp bir önceki drivera geçeyim. Teşekkürler.

Dostum düne göre kıyaslama yaptığın zaman aynı mekandamı yapıyorsun. Misal oyun sahnesi kapalı mekanda geçtiği zaman açık mekana göre daha fazla FPS alırsın. Sen belki oyunda ilerlediğin için açık mekana geçiş yaptın ve FPS düşüşleri takılmalar vs oldu.

Dostum düne göre kıyaslama yaptığın zaman aynı mekandamı yapıyorsun. Misal oyun sahnesi kapalı mekanda geçtiği zaman açık mekana göre daha fazla FPS alırsın. Sen belki oyunda ilerlediğin için açık mekana geçiş yaptın ve FPS düşüşleri takılmalar vs oldu.
Evet aynı bölüm iki günde.

Bu rehberi takip edebilirsiniz. Bir önceki sürücüde ben de benzer bir durum yaşamıştım lakin bu sürücüde herhangi bir düşüş yaşamadım. Sizin başınıza gelmiş olabilir bu kez.

Oyun içi sıcaklık değerlerinizi atar mısınız?
Şuan bilgisayar kapalı fakat çok fazla bir sıcaklık yoktu ama değerleri test edip atayım.
Peki görev yöneticisinden CPU kullanımına bakar mısın? Düne göre bir uygulama vs yükledin mi?
Evet Malwarebytes kurmuştum ondan şüphelenip sildim fakat bir değişiklik olmadı.
Bu rehberi takip edebilirsiniz. Bir önceki sürücüde ben de benzer bir durum yaşamıştım lakin bu sürücüde herhangi bir düşüş yaşamadım. Sizin başınıza gelmiş olabilir bu kez.
Teşekkürler yarın deneyeceğim.

Geri
Yukarı