1 Günde FPS değişikliği

Khapnols

Hectopat
Daha fazla  
Dostlar dün Detroit Become Human indirdim ve oyuna girdim orta veya yüksek ayarlarda kasmadan oynayabiliyordum. Bugün girdim fakat orta ayarlarda bile kasmaya başladı oyun orijinal. Sistemim 1650 Super i3-9100F 8 GB RAM. Bu sorun neden olabilir? Dün akşam GeForce gameready'dek ekran kartı driverını güncellenmiştim ondan olabilir mi? Nasıl çözebilirim?

Oyunun ayarlarını sakın düşürme artırabildiğin kadar artır. Ben 5500 XT 8 GB ile oynarken 4/8 Ryzen 1500X'e rahmet okutuyordu ayarı kıstığımda (%95 işlemci kullanımını gördüm). Hem ultra ayarlarda 60 FPS oynuyordum ben sen de oynarsın orta seviyeye düşürmene gerek yok. İşlemciye çok yük bindiriyor malum PS port oyunu.

Oyunun ayarlarını sakın düşürme artırabildiğin kadar artır. Ben 5500 XT 8 GB ile oynarken 4/8 Ryzen 1500X'e rahmet okutuyordu ayarı kıstığımda (%95 işlemci kullanımını gördüm). Hem ultra ayarlardan 60 FPS oynuyordum ben sen de oynarsın orta seviyeye düşürmene gerek yok.
Evet arkadaşa katılıyorum. Ekran kartın daha güçlü, yükü ona vermek daha iyi olabilir.

Oyunun ayarlarını sakın düşürme artırabildiğin kadar artır. Ben 5500 XT 8 GB ile oynarken 4/8 Ryzen 1500X'e rahmet okutuyordu ayarı kıstığımda (%95 işlemci kullanımını gördüm). Hem Ultra ayarlarda 60 FPS oynuyordum ben sen de oynarsın orta seviyeye düşürmene gerek yok. İşlemciye çok yük bindiriyor malum PS port oyunu.

Evet arkadaşa katılıyorum. Ekran kartın daha güçlü, yükü ona vermek daha iyi olabilir.

Dün yüksekte oynayabiliyordum fakat bugün orta ayarlarda bile feci donuyor FPS çok fazla düştü. Diğer oyunlarda pek sorun yok gibi ama bilmiyorum bu oyun neden böyle oldu. Teşekkürler.

Dün yüksekte oynayabiliyordum fakat bugün orta ayarlarda bile feci donuyor FPS çok fazla düştü. Diğer oyunlarda pek sorun yok gibi ama bilmiyorum bu oyun neden böyle oldu. Teşekkürler.
Ben bir öncekinde 10 FPS civarı bir düşüş yaşamıştım. Bence sizin sorununuz da bununla alakalı.

@Khapnols İşlemcin 4/4 normal şartlarda 9100F 1650S ile uyumlu çalışan bir model fakat Detroit Become Human işlemciye abanıyor. Bu yüzden grafiklerin en yüksekte olursa iyidir. Ben FPS artacak mı diye denerken ayarı kıstım pişman etti 4/8 işlemciyle bile. Bir süre MSI Afterburner ile CPU, GPU yüzdelerini açıp takip ederek oynayabilirsin. Ekran kartı %98-99 civarında gezdiği sürece FPS düşebilir malum grafikleri sağlam oyunun. 45 FPS al ama darboğaz yaşama yeter, yoksa oyun keyfinin içine ediyor.

Ben bir öncekinde 10 FPS civarı bir düşüş yaşamıştım. Bence sizin sorununuz da bununla alakalı.
Teşekkürler inşallah çözülür.
@Khapnols İşlemcin 4/4 normal şartlarda 9100F 1650S ile uyumlu çalışan bir model fakat Detroit Become Human işlemciye abanıyor. Bu yüzden grafiklerin en yüksekte olursa iyidir. Ben FPS artacak mı diye denerken ayarı kıstım pişman etti 4/8 işlemciyle bile. Bir süre MSI Afterburner ile CPU, GPU yüzdelerini açıp takip ederek oynayabilirsin. Ekran kartı %98-99 civarında gezdiği sürece FPS düşebilir malum grafikleri sağlam oyunun. 45 FPS al ama darboğaz yaşama yeter, yoksa oyun keyfinin içine ediyor.
Teşekkür ederim Afterburner ile bir değerleri takip edeyim.

Bende de aynı sistem var ve yalnız değilsin. Oyun bir anda donup daha sonra da mouse ile üzerinde bir işlem yapınca çalışmayı durdurdu hatası veriyordu. Bende öfkeyle oyunu kapattım ve sildim. Çözülürse haber ver lütfen.

Teşekkür ederim Afterburner ile bir değerleri takip edeyim.

Afterburner ile bu ayarları açıyorum yalnızca;
Screenshot_3.png

Screenshot_4.png

Screenshot_5.png
Screenshot_6.png

Screenshot_7.png
Ekranda da bu şekilde görünüyor. Takip etmeni kolaylaştırır. 🙂

Screenshot_8.png

Geri
Yukarı