1 günlük MSI Thin GF63 laptop çok ısınıyor

CALLIST0

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba dostlar. Arkadaşım bugün yeni laptop aldı. Çok ısınıyor dedi Afterburner'dan baktığımızda 83 derecelere çıkmış işlemci sıcaklığı. Bu durum normal mi?
Edit: Oynadığı oyunda LoL bu kadar ısınması bana şahsen normal değil gibi geldi.

Dosya Ekleri

• IMG-20240226-WA0009.jpg
    IMG-20240226-WA0009.jpg
    217,5 KB · Görüntüleme: 40
Merhaba dostlar. Arkadaşım bugün yeni laptop aldı. Çok ısınıyor dedi Afterburner'dan baktığımızda 83 derecelere çıkmış işlemci sıcaklığı. Bu durum normal mi?
Edit: Oynadığı oyunda LoL bu kadar ısınması bana şahsen normal değil gibi geldi.
O model için normal bu arada. Tek bakır boru ve tek fan, işlemcisi ve ekran kartı limiti yüksek olmasına rağmen ısınacaktır. Keşke almadan önce konu açsaydınız burada en kötü clevo kasa laptoplar bile bu modelden iyi. Bu tabiri kullanmaktan nefret ederim ama "çöpümsü" bir model diyebilirim.

Benimbilgim dahilinde alınmadı. Bilgim olsa zaten forumda konu açardım. Peki uzun vadede bu sıcaklık sıkıntı yaratır mı?
Yapılabilecek bir şey var mı?

Bende de MSI Modern 15 B11m modeli vardı aynı sorun vardı. Daha sonra cihaz donmaya başladı. Artık açılmadan dondu İstanbul'da yaşıyordum Mecidiyeköy'e MSI yetkli servisi ServisPoint'e gittim ürün arızalı dediler üst model ile değişim oldu.

Benimbilgim dahilinde alınmadı. Bilgim olsa zaten forumda konu açardım. Peki uzun vadede bu sıcaklık sıkıntı yaratır mı?
Yapılabilecek bir şey var mı?

83 derece CPU aslında laptop için gayet iyi de, %13 kullanımda bu sıcaklık berbat. Minecraft girsen harita yüklenirken 90'ı geçecek rahat.

Sıvı metal belki sorunu çözer.

Yeni konular

Geri
Yukarı