1 Haftalık Linux Mint Cinnamon Deneyimi

Arıcan

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
[Sistem 1] İşlemci: AMD Ryzen 5 5500 Ekran kartı: ASUS DUAL RTX 3060 V2 OC RAM: 8X2 3200 MHz SSD: WD SN570 500GB PSU: FSP HYPER H3-550 80+ PRO 550W Kasa: VENTO VG15FE RGB ATX

[Sistem 2] İşlemci: İntel Core i3 3217U Ekran kartı: NVIDIA GT740M RAM: 4X1 1600 MHz Disk: Sandisk U100 24GB / Hitachi HTS545050A7E380 500 GB
Merhaba Technopat sakinleri, sizlere 1 haftalık Linux Mint deneyimimi anlatacağım. O zaman anlatmaya geçelim:

1. Bölüm: Linux Mint Deneyimim.

Evet Technopat sakinleri beni bilirsiniz ben bir Windows fanboyuyum. Ama 1 hafta önce çılgınlık yapıp Dual Boot ile Linux Mint kurdum size açıkça söylemem gerekirse temasız hali çok kötü ama temalarla anca kendine geliyor ve çok fazla değişiyor ya Windows gibi temellerinde kalmıyor. Kapanırken de çok hızlı kapanıyor, bu benim için büyük bir şey. Babam bilgisayarı kapat deyince artık hemen kapatabileceğim. (Babam bunu sevdi.) :)

2. Bölüm Windows'tan eksileri ve artıları.

2. Bölüm A: Artılar (+)

Çok hızlı kapanıyor.

Temalarla çok değişiyor ve herkese göre de bir tema var.

Bazen uçbirimle komut yazıyorsun ama çok eğlenceli komut yazmak CMD gibi değil.

Uygulamalar Windows'tan daha kolay kuruluyor paketi kur diyorsun kuruyor ama onun çalışması için gerekli uygulamalar varsa ve yüklü değilse sana bildiriyor ve onları hemen oradan yükleyebiliyorsun.

Çok az sistem kullanıyor.

Uygulama mağazası büyük ve güzel.

2. Bölüm B: Eksiler (-)

Çok yavaş açılıyor.

GRUB çok hatalı bende GRUB çıkmıyor artık BIOS'dan Boot ediyorum.

Uygulama desteği.

Sayfalar Windows'a göre çok yavaş yükleniyor (bütün tarayıcıları denedim)

3. Bölüm Kapanış

Evet Technopat sakinleri, bu ilk bir şeyi inceleyişim ve size söyleyebilirim ki Linux Mint çok güzel misafir çocukları içinde önlem. :) Evet, inceleyişim bittiğine göre ben kaçar.

Son düzenleme:
Bilgisayarı USB'den başlatıp Boot repair programını açtın mı?

Hocam daha çok bozmak istemiyorum BIOS'dan da açarım sıkıntı yok benim için.
Hocam Linux Mint'i BIOS'dan açabiliyorum ama habire BIOS'u açmak beni sinir ediyor.

Hocam daha çok bozmak istemiyorum BIOS'dan da açarım sıkıntı yok benim için.

Kendim de öyle yapmıştım. GRUB'u yeniden yükleyecektir muhtemelen. Birkaç kez kullanmıştım sisteme bir şey olmadı. Ayrıca Linux'u Boot sıralamasında en başa getirin bunu yapacaksanız.

Geri
Yukarı