1 Milyon TL ile ne yapılabilir?

LauraWells

Kilopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Öncelikle faiz haram olduğu için ona bulaşmayacağım. Aklıma yatan bir şey var sizinle paylaşmak isterim. Konu açma sebebim tabi ki diğer fikirleride göz önünde bulundurmam içindir.
Konuya gelecek olursam, Vinç almak mantıklı geliyor 700-800k fiyat aralığı ve aradığım özellikere sahip. Aldıktan sonra, iş yerlerine kiralamak var kafamda ve biz vinç kiralarken firmamız günlük 2,5 bin TL veriyordu. Yani 1 aylık 75 bin TL getirisi var benzine 25k gitse 50 getirisi oluyor. Babamın çevresi geniş olduğu için atıyorum belediye'ye bile kiralanabiliyor. Diğer kalan 200 bin lirayı ise, 4 tane motor alıp kiraya vermek istiyorum. Atıyorum Trendyol GO gibi veya farklı motor ile iş yapan firmalara kiralamak istiyorum. Mantıklı geliyor mu size de?

Trendyol GO ve birçok taşıma firması, şahıs üstüne kuruluyor. Kuryeler şahsi motoruyla çalışır. Yani şirket sizden kiralık motor almaz. Parayı bana verin faize ben koyayım. Haram bana yazılsın.

Kuryeler şahsi motorla çalışmıyor işte. Birçok kişi başkasından motor kiralayıp motor onunmuş gibi gösteriyor. Yapan arkadaşlarım mevcut.

Motor ve vinç kiralama çok riskli. Özellikle motor bayağı riskli. Vinç her şekilde bulunur ama motoru sanmıyorum. Ben sizin yerinizde olsam yükselmekte olan birkaç şirketten hisse alırdım.

Vinç almak neye göre riskli? Biraz aydınlatır mısın?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kuryeler şahsi motorla çalışmıyor işte. Birçok kişi başkasından motor kiralayıp motor onunmuş gibi gösteriyor. Yapan arkadaşlarım mevcut.

Vinç almak neye göre riskli? Biraz aydınlatır mısın?

Faize yatir boş ver haramı değil. Haram olsa ne olacak olmasa ne olacak? Hepimiz günahkarız.

Adam inancına göre bir konuyu eliyor, ama zorbalık yapıp üstüne kahkaha atıp adamın elediği şeyi dayatıyorsunuz, inancına saygısızlık ediyorsunuz, vinç ve motor işlerinden anlamam dostum ama bana kalırsa bir ev alıp kiraya verebilirsin, kiralar aşırı yüksek şu an güzel getirisi olur. Arsa işleriyle de ilgilenebilirsin.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı