1 ms ile 5 ms farkı anlaşılır mı?

Fark olmadığını söyleyenler yanılıyor arkadaşlar, hatta illa sadece oyuncu olanlar belki anlar falan diyenler de yanılıyorlar, bu konu artık tartışılmıyor bile online oyunlarda 1 - 5 ms olayı, kesinlikle katkısı olduğu kabul ediliyor. Tabi öyle çok büyük şeyler beklemeyin her gördüğünüz adamı vurmak gibi.

Öncelikle mesela 5ms dediğiniz GtG mi MPRT mi?
Sadece sayılara takılırsanız her şey birbirine girer...

Sorun 1 ms ile 5 ms farkı değil, sorun her şeyin bir gecikmesi olması bunun üst üste binmesi. Mouse ve klavyenin işlem gecikmesi var, zaten oyunlarda bir de ping etmeni var, yani ne kadar az o kadar iyi. Üst üste biniyor tüm gecikmeler. Bu yüzden de aslında hissedilir oluyor. O yüzden de düşük gecikmeli mekanik klavye vs. öneriliyor.

Bunu anlatamazsın kimseye, 2-3 yıl önce CS:GO'nun zirve zamanlarında 40FPS ile supreme olmuştum.
Zaten profesyonel oyuncuların başarı sırrı Razer set vesaire olabilir mi :) Kare ekranlarda oynayarak kendilerini geliştirdiler. Tabii ki 1 MS monitör, mekanik klavye daha kaliteli ama iyi oynama yeteneği ekipmanların fiyatı içine dahil değil.

Zaten profesyonel oyuncuların başarı sırrı Razer set vesaire olabilir mi :) Kare ekranlarda oynayarak kendilerini geliştirdiler. Tabii ki 1 MS monitör, mekanik klavye daha kaliteli ama iyi oynama yeteneği ekipmanların fiyatı içine dahil değil.
Arkadaşlar kimse zaten "1ms Monitör, mekanik klavye, bilmem kaç dpı değerinde mouse alınca profesyonel oyuncu olur." diye bir şey demiyor. Ama bunlar sen istesende istemesende senin oynayışında olumlu bi etki sağlar. En azından ben bu şekilde tecrübe edindim. Tabiki sen ne kadar en iyi ekipmanları dizsende; kötü oyuncuysan kötü oyuncusundur, iyi oyuncuysan iyi oyuncusundur. Sen 1ms yi fark etmeyebilirsin, ama ben farkı gördüm.

Geri
Yukarı