1 ms Monitör 13 ms gözüküyor

katacobras

Centipat
Bilgisayarımla ilgili birkaç ufak problemim var ve sorunu kendim çözemedim, buraya yazmak istedim. AOC marka 144Hz 1ms tepkime süreli bir monitör aldım, 2K çözünürlük ve 31, 5 inch curve ekran. Bazı oyunlarda FPS ve akıcılık çok iyi ama CS:GO gibi düşük gereksinim isteyen bir oyunda micro stutter alıyorum. Radeon Arayüzüne baktığımda aşağıdaki gibi. 95 Yüzdelik kısımında 13 ms görüyorum bu bazı oyunlarda daha düşük bazılarında ise 28 ms civarı yüksek gözüküyor. Bu normal midir?

1582665118246.png

Değilse bu problemi nasıl çözerim? Bilgisayar özellikleri; Ryzen 7 2700X iCPU, 16 GB 3200MHz RAM ( 8+8), AMD RX 5700 XT GPU, Anakatar MSI B450 GAMING PRO Carbon AC. Sıvı soğutma ve kasa büyüklüğü hava akışı her şey iyi sıcaklık değerleri çok iyi ama bu sorunların üstesinden gelemedim, Ekran 144Hz ayarlı ve driver Update'leri tamdır. Şimdiden herkese teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aldığın FPS değerine göre değişen bir etmen o. Eğer ortalama 200-250 FPS alsaydın ordaki değer 5-6 MS olarak gösterecekti. 1000 milisaniyeyi FPS değerine bölersen o sonuca ulaşırsın.

teşekkür ederim, peki bazı oyunlardaki micro laglar için yapabileceğim birşey var mı? netteki her yöntemi denedim ama çare bulamadım, az önce Apex Legends oynadım ve akıcılık fps bakımından çok iyi oynanış veriyor sistem fakat cs:go gibi eski ve daha az gereksinim isteyen oyunda sorun yaşamam can sıktı açıkcası.

teşekkür ederim, peki bazı oyunlardaki micro laglar için yapabileceğim birşey var mı? netteki her yöntemi denedim ama çare bulamadım, az önce Apex Legends oynadım ve akıcılık fps bakımından çok iyi oynanış veriyor sistem fakat cs:go gibi eski ve daha az gereksinim isteyen oyunda sorun yaşamam can sıktı açıkcası.
E-Spor başlığı altına bununla alakalı yeni konu açmalısın.

BIOS'ta CPU Configuration ayarlarında SMT kısmını kapatıp dener misiniz? Bir yazar özellikle CS:GO'da ufak titreme sorununu böyle çözdüğünü söylemişti.

CS:GO gibi oyunlarda FPS değerini 144 veya 200 civarı bir değere sabitle. Sistem 300-500FPS vermeye çalışınca arada drop girebiliyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı