1 ölü piksel için monitör değiştirmeye değer mi?

Hocam çok pardon ama bir haftalık ekranı neden gözleri alışsın diye beklesin, ki bence zamanla aksine sinir bozucu bi hale gelir.

Pişman olmadan zamanı geçmeden değiştirmenin yollarına bak.

Ben mi çok sıkıntı yapıyorum yoksa gerçekten bir şey olmaz mı bilemedim.
Yıllardır kullanıyorum 75Hz bı monitör ortasında 1-2 ölü piksel var tamamen alışkanlık ile alakalı. Ben olsam üşenirdim çok sıkıntı olmaz derdim oyun oynarken.

Direkt iade edin, benim de başıma geldi ama geldiğinde artık çok geç oldu, 4 yıldır kullandığım monitörüm de bir ölü pixel oluştu ve zamanla daha da yayılarak çok büyük bir alan oluşturdu.

Suan nasıl bır ıkılemde kaldıgını cok ıyı anlıyorum ama kesınlıkle degıstır zaman gecmeden yenısını ıste aldıgın yerden. Gereken her seyı usenme ve yap bence, almama ıhtımallerı yok, olmamalı. Bu kullanıcı hatası degıl, barız urun kusuru magazada gormemıs olabılırsın. Kargoda veya yolda gelırken de bır sey olsa 1 pıxele olması ımkansıza yakın yanı urunun sorunu senlık bır sey yok, ama gec kalırsan sonradan pısman olabılırsın ben olsam kesınlıkle degıstırırdım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Suan nasıl bır ıkılemde kaldıgını cok ıyı anlıyorum ama kesınlıkle degıstır zaman gecmeden yenısını ıste aldıgın yerden. Gereken her seyı usenme ve yap bence, almama ıhtımallerı yok, olmamalı. Bu kullanıcı hatası degıl, barız urun kusuru magazada gormemıs olabılırsın. Kargoda veya yolda gelırken de bır sey olsa 1 pıxele olması ımkansıza yakın yanı urunun sorunu senlık bır sey yok, ama gec kalırsan sonradan pısman olabılırsın ben olsam kesınlıkle degıstırırdım.
Arkadaşlar aradım ve söyledim duru mu? Adam servis başvurusu yap dedi yaptım. Ama ben yine de PC'yi teslim almaya giderken monitörü götüreceğim ve iade talep edeceğim. Monitörün 6. Günü olmuş oluyor. Değiştirmeye çalışacağım.
Arkadaşlar aradım ve söyledim duru mu? Adam servis başvurusu yap dedi yaptım. Ama ben yine de PC'yi teslim almaya giderken monitörü götüreceğim ve iade talep edeceğim. Monitörün 6. Günü olmuş oluyor. Değiştirmeye çalışacağım.
Bu arada değiştirmek zorundalar değil mi?

Bu arada değiştirmek zorundalar değil mi?
Bana bir e posta göndermişler ve orada alıcının 7 gün içerisinde nedensiz bir şekilde iade yapılabileceği yazıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Neden servis başvurusu yapıcaksın ki ölü piksel sen ürünü aldığın da vardı yani ortada bi kullanıcı hatası yok tamamen onlardan kaynaklı bir durum ürünü iade edip değiştirmek en doğal hakkın bence servis ile uğraşma hakkını savun mağazaya gidince.

Neden servis başvurusu yapıcaksın ki ölü piksel sen ürünü aldığın da vardı yani ortada bi kullanıcı hatası yok tamamen onlardan kaynaklı bir durum ürünü iade edip değiştirmek en doğal hakkın bence servis ile uğraşma hakkını savun mağazaya gidince.
hakkımı savunmam için herhangi bir kanun varmıdır bildiğiniz? Garantinin üzerinde 6502 numaralı kanun diyor ama girdiğimde ok genel gördüm daha ayrıntılı (mesela ölü piksel sayısı gibi ) kanunlar var mıdır?
Merhaba tekrardan herkese. Monitörü göndermeden 1 değil 2 ölü piksel olduğunu farkettim. Monitörün yaklaşık 3 haftadır serviste ve değişim yapılmamış. Sorun görülmedi dendi bana. Sizce ne yapmalıyım? Yapabileceğim bir şey var mıdır?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı