Çözüldü 1. RAM slotuna takılan RAM ile görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
RAM
Kingston 8 GB DDR3 1333 MHz Cl9
SSD veya HDD modeli
Samsung 500 GB HDD
Ekran kartı
GTX 1050 ti
Anakart
Asus h61 MK
İşlemci
İ7 3770
Merhaba arkadaşlar dün RAM aldım 8 GB toplam 16 GB yapmak için. Ne yazık ki 1. RAM slotuna hangi RAM'i takarsam takayım görüntü gelmiyor ve işlemci PIN'i RAM pinlerini kontrol ettim sorun yok. Anakarti komple temizledim ama sorunum düzelmedi. Herhangi bir çizik de yok, neden kaynaklı olabilir yardımcı olur musunuz? BIOS'tan kaynaklı olur mu veya nelerden kaynaklı olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Teşekkür ederim, sorunum düzeldi. CPU soğutucu vidasını gevşettim iyice temizledim gerekli kontrolleri yaptım pin yamuk mu diye ve RAM slotuna cam çivisiyle çok hassas bir şekilde paslanma vb durum olabilir diye ileri geri yaptım. Sorun düzeldi, hepinize teşekkür ederim.
İçinde gelen orijinal RAM'i takınca da durum aynı mı?

Evet maalesef durum aynı,2. slota takarken sorun yok ama 1. slota takınca görüntü gelmiyor. 8 GB RAM var. Sorun duzelirse 16 GB olacak.

Aklıma ilk gelen neden fiziksel maalesef. Orijinal RAM ile bile olmuyorsa ne uyumsuzluk ne de yazılımda olma ihtimali bana pek mantıklı gelmiyor. Garantisi yoktur muhtemelen. Bir teknik servise götürmek sağlıklı olabilir.

Aklıma ilk gelen neden fiziksel maalesef. Orijinal RAM ile bile olmuyorsa ne uyumsuzluk ne de yazılımda olma ihtimali bana pek mantıklı gelmiyor. Garantisi yoktur muhtemelen. Bir teknik servise götürmek sağlıklı olabilir.

Neden kaynaklı olabilir bilginiz, var mı çözüm olarak?

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkür ederim, sorunum düzeldi. CPU soğutucu vidasını gevşettim iyice temizledim gerekli kontrolleri yaptım pin yamuk mu diye ve RAM slotuna cam çivisiyle çok hassas bir şekilde paslanma vb durum olabilir diye ileri geri yaptım. Sorun düzeldi, hepinize teşekkür ederim.

Çözüm

Geri
Yukarı