1 senede derece yapılır mı?

Temelim yok demedim ki. 2 yıldır ders çalışmadığımı ve bu yüzden paslandığımı söyledim. Çevremde ilk 10 bin ve altı yapanlar genelde 1-1.5 yıl çalışarak bu sıralamayı elde ediyorlar. Ben de geç kaldığım için bunu sorma gereği duydum. Düzenli çalışırsam derece olmasa bile en azından 5-10 bin yapabileceğime inanıyorum.
Bu sene sınava girdim ve öyle bir şeyleri kafadan sallamıyorum yorumumu dikkate alıp almamak senin bileceğin iş. Öncelikle kendini iyi ya da kötü anlamda başkalarıyla karşılaştırma sınav senesi yapacağın en büyük hatalardan biri olur. Son 1 sene çalıştı diye o yapabiliyor diye senin yapacağının garantisi var mı? Ya da yapamayacağının? Elbette yok o yüzden bunları karşılaştırmak saçma. Herkesin kapasitesi ya da yatkınlığı bir değil. Bu konuya geçen sene daha farklı bir şekilde cevap verirdim ama YKS 2022 faciasından sonra anladım ki öğrenciler daha fazla çalışmaya başlamış. Sen yine de çalış ama kötü yapabilme ihtimalin hep aklında bulunsun. Nisan Mayıs gibi zaten az çok ne olacağı belli olur. Başarılar dilerim.

Sözelde belki yaparsın. Bizim okulda dersle falan uzaktan yakından sağdan soldan alttan üstten çaprazdan hiçbir yönden alakası olmayan bomboş serseriler bile sözelde derece yapabiliyor. Sözelci yok. :d

Arkadaşlar lütfen LGS ile kıyaslamayın şu sınavı. Büyük ihtimal aralarındaki farkı henüz görmediğinizden doğal olarak kavrayamıyorsunuz. Birinde temel 8. sınıf konularından sorumluyken diğerinde 2 senesi ileri seviye olmak üzere 4 senenin konularından sorumlusunuz. Yani bu soruyu soran bir kişiye kendi tecrübelerinizden örnek vermek doğru değil.

Sorunuza gelecek olursam gayet de mümkün. Sınav öğrencilerinin yaptığı en büyük hata TYT'ye yüklenmek. Neden bilmiyorum ama çevremdeki herkes öyle yaptı. Benim gibi AYT'ye yüklenip de 15k'ya giremeyen arkadaşım hiç yok. Sadece ama sadece AYT yüklenin. Benim planlarım farklı olduğundan sınava çok yüklenmedim ama tamamen salmadım da, en azından deneme çözmeye önem gösterdim. Tabi TYT'yi de salın demiyorum ama AYT daha önemli, bunu bilin en azından.

Bu sene sınava girdim ve öyle bir şeyleri kafadan sallamıyorum yorumumu dikkate alıp almamak senin bileceğin iş. Öncelikle kendini iyi ya da kötü anlamda başkalarıyla karşılaştırma sınav senesi yapacağın en büyük hatalardan biri olur. Son 1 sene çalıştı diye o yapabiliyor diye senin yapacağının garantisi var mı? Ya da yapamayacağının? Elbette yok o yüzden bunları karşılaştırmak saçma. Herkesin kapasitesi ya da yatkınlığı bir değil. Bu konuya geçen sene daha farklı bir şekilde cevap verirdim ama YKS 2022 faciasından sonra anladım ki öğrenciler daha fazla çalışmaya başlamış. Sen yine de çalış ama kötü yapabilme ihtimalin hep aklında bulunsun. Nisan Mayıs gibi zaten az çok ne olacağı belli olur. Başarılar dilerim.

Karşılaştırma amaçlı değil de referans olması amaçlı söylüyorum. Adam 500 bin yazmış o ne demek ya 😀. Bir de bence bu senenin referans alınması biraz saçma olur çünkü bizim ne kadar hocamız varsa hepsi sınava kolay diyordu. Haliyle kolay sınavı herkes yapar.

Arkadaşlar lütfen LGS ile kıyaslamayın şu sınavı. Büyük ihtimal aralarındaki farkı henüz görmediğinizden doğal olarak kavrayamıyorsunuz. Birinde temel 8. sınıf konularından sorumluyken diğerinde 2 senesi ileri seviye olmak üzere 4 senenin konularından sorumlusunuz. Yani bu soruyu soran bir kişiye kendi tecrübelerinizden örnek vermek doğru değil.

Sorunuza gelecek olursam gayet de mümkün. Sınav öğrencilerinin yaptığı en büyük hata TYT'ye yüklenmek. Neden bilmiyorum ama çevremdeki herkes öyle yaptı. Benim gibi AYT'ye yüklenip de 15k'ya giremeyen arkadaşım hiç yok. Sadece ama sadece AYT yüklenin. Benim planlarım farklı olduğundan sınava çok yüklenmedim ama tamamen salmadım da, en azından deneme çözmeye önem gösterdim. Tabi TYT'yi de salın demiyorum ama AYT daha önemli, bunu bilin en azından.
Bu yaz sonuna kadar özellikle TYT matematik ve geometriyi halledip okullarla birlikte AYT'ye başlayacağım. 11 konularını her ne kadar unutsam da aşinalığım var. Kavramam hızlı olur diye düşünüyorum.

Bu yaz sonuna kadar özellikle TYT matematik ve geometriyi halledip okullarla birlikte AYT'ye başlayacağım. 11 konularını her ne kadar unutsam da aşinalığım var. Kavramam hızlı olur diye düşünüyorum.
Ben de geçen yaz TYT matematiği halledip sene boyunca yata yata AYT çözdüm. Eğer fizik ve biyolojiye gereken önemi verseydim şuan AYT'yi fullemiştim galiba :D Neyse yapacak bir şey yok, eğer gerçekten dereceye girmek istiyorsanız dediğim gibi AYT'nin içinden geçin. Üstte de TYT netlerinize laf atan biri olmuş, iyi olmadığı doğru ama netleri aynı sizin gibi olan bir arkadaşım 1 senede 500. olmayı başardı.

Ben de geçen yaz TYT matematiği halledip sene boyunca yata yata AYT çözdüm. Eğer fizik ve biyolojiye gereken önemi verseydim şu an AYT'yi fullemiştim galiba :D Neyse yapacak bir şey yok, eğer gerçekten dereceye girmek istiyorsanız dediğim gibi AYT'nin içinden geçin. Üstte de TYT netlerinize laf atan biri olmuş, iyi olmadığı doğru ama netleri aynı sizin gibi olan bir arkadaşım 1 senede 500. olmayı başardı.

TYT Fen ve dilbilgisine biraz baksam zaten garanti 10-15 net gelecek ama gerek görmüyorum matematik dururken. Aslında matematiğim genelde hep iyi olmuştur öğrenim hayatım boyunca ancak problem çözmeyi de unuttuğum için 20'yi geçemiyorum. Dediğim gibi belli başlı konulara baksam zaten bayağı bir artış olacak o yüzden telaş yapmadan mantıklı gitmeye çalışıyorum.

Ben de geçen yaz TYT matematiği halledip sene boyunca yata yata AYT çözdüm. Eğer fizik ve biyolojiye gereken önemi verseydim şu an AYT'yi fullemiştim galiba :D neyse yapacak bir şey yok, eğer gerçekten dereceye girmek istiyorsanız dediğim gibi AYT'nin içinden geçin. Üstte de TYT netlerinize laf atan biri olmuş, iyi olmadığı doğru ama netleri aynı sizin gibi olan bir arkadaşım 1 senede 500. olmayı başardı.

Hocam ilk sayfadaki arkadaslarin tecrubesi cok az konu sahibinin netlerinde kotu bir durum yok matematikte kendini 25 ustune atti miydi ilk etapta geri kalanlar tırı vırı. Derece yapanlarin 90-100 net ile basladiklarini saniyorlarsa tartismaya gerek yok bence :) duzeltme: Ya da rakip eliyorlar :D

Hocam ilk sayfadaki arkadaslarin tecrubesi cok az konu sahibinin netlerinde kotu bir durum yok matematikte kendini 25 ustune atti miydi ilk etapta geri kalanlar tırı vırı. Derece yapanlarin 90-100 net ile basladiklarini saniyorlarsa tartismaya gerek yok bence :) duzeltme: Ya da rakip eliyorlar :D
Yeni başlayan biri için normal zaten hocam, hepimiz öyle başladık. Rakip elediklerini sanmıyorum da büyük ihtimal bilgisizlikten dolayıdır :D Biri bana bu netlerle hiçbir şey yapamazsın dese daha da gazlanırım, çok kötü bir rakip eleme taktiği olur herhalde.

11 tekrarı için okulların başlamasını bekleme. Başla şimdiden.
11'i çalışmayı düşündüm ancak ben erteledikçe TYT geri planda kalıyor ve AYT zamanına denk gelirse büyk ihtimalle hiç çalışmam. O yüzden TYT matematik ve geometriden kurtulmak istiyorum. Diğerleri bunlar kadar zaman yemiyor en azından.

Yeni konular

Geri
Yukarı