1 senede sıfırdan matematik yetişir mi?

Ryrımm

Hectopat
Arkadaşlar ortaokuldan beri matematiğim çok kötüydü. 10-20 alıyordum. Meslek Lisesinde de adamakıllı matematik görmedim. Dershaneye gittim. Dershanede TYT-AYT hocaları konuyu anlatıp o konunun örneklerini sorularını çözüyordu. Ben onlarla geçiriyordum. Kalemim dahi oynamıyordu. Denemelerde bile 0 net yapıyordum. Tekrardan mezuna kaldım. 1 senede matematiği halledebilir miyim? Eşit ağırlıgım 20-25 net yapsam yeterli olur. 50k hedefim var.

Arkadaşlar ortaokuldan beri matematiğim çok kötüydü. 10-20 alıyordum. Meslek Lisesinde de adamakıllı matematik görmedim. Dershaneye gittim. Dershanede TYT-AYT hocaları konuyu anlatıp o konunun örneklerini sorularını çözüyordu. Ben onlarla geçiriyordum. Kalemim dahi oynamıyordu. Denemelerde bile 0 net yapıyordum. Tekrardan mezuna kaldım. 1 senede matematiği halledebilir miyim? Eşit ağırlıgım 20-25 net yapsam yeterli olur. 50k hedefim var.
EA 20-25 net hem ayt hem tyt ile 30 bandında yaparsın ve rahat yetişir. Ben 3-4 netten tyt 28 ayt 23e çektim.

Temel atmak için aktif iyi bir kitap mıdır?
Hiç çözmedim. 0'dan matematik vardı doktrin yayınlarının onu yarım bıraktım. Bilgi sarmal, 345 çözdüm TYT için. AYT için ise 345 ve 3D çözdüm deneme olarak TYT de sadece bilgi sarmal AYT de ise 345, bilgi sarmal ve orijinal çözdüm. 345 bence kesin çözülmeli çok yakın sorular geldi özellikle AYT de.

Son düzenleyen: Moderatör:
Özünü kavramayı biraz daha aciklayabilirseniz çok daha iyi olur 🙂

KPSS çalıştığım zamanlarda fark ettim ki sadece video izleyip soru çözmeye çalışmakla bu iş olmuyor. Özünü kavramaktan kastettiğim şey, videoda hocanın anlattığı konunun mantığını anlamak. Mesela ortada bir formül varsa eğer o formülü ezberlemek değil, o formülün içindeki yazılanların nereden ne şekilde geldiğini anlamak önemli. Ve ayrıyeten şunu da belirtim, matematikteki sorular sınırsız değildir. Her konunun belli başlı soru tipleri vardır. O soru tiplerinin esprisini anlayınca gerisi çorap söküğü gibi geliyor. Hayatım boyunca matematikte problemler konusunu anlamazdım. Matematiğe bakış açımı değiştirdiğim andan itibaren bu konudan soru kaçırmamaya başladım

Geri
Yukarı