1 TB + 240 GB SSD mi, 512 GB M.2 SSD mi?

19hsyn96

Centipat
R5 2600 ve RX590 sisteme nasıl depolama seçilmeli?
  • 1 TB Seagate Barracuda HDD + Adata SU630 240GB SSD
  • Gigabyte Aorus RGB 512 GB M.2 SSD

Bunlardan hangisi seçilmeli? Farklı öneri verecekseniz DADG2'den yaparsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk etapta M2 SSD alıp daha sonra eline para geçince ve depolama alanın yetersin kalırsa bir de sata SSD ekleyip salt SSD bir kasa yapmalısın bence.512 GB ilk etapta sizi götürür.

M.2 SSD eğer SATA ise HDD + SSD derim boyuttan ötürü. Ama PCIe ise kullanım amacınıza göre siz seçin. Yüksek depolama alanı için HDD + SSD, daha yüksek performans için M.2 PCIe SSD.

SSD alıyorsun iyisini al. 512 GB uzun süre götürür eğer büyük dosyaların yoksa. Sonrasında para bulur birde HDD eklersin yanına.

Ev kullanıcısı için 1 TB bile fazla bence, Google vb. şirketler bedava depolama alanı sunuyor. Depolama yapacağın kişisel video ve resimlerse 512 GB SSD alman daha mantıklı olur. Ama diyorsan ben film, müzik vb. arşivler yapıyorum veya proje işleriyle uğraşıyorum büyük depolama alanına ihtiyacım var o zaman 1 TB depolama, 240 GB SSD'ye de sistemi kurarsın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı