1 TB + 240 GB SSD mi, 512 GB M.2 SSD mi?

@Wei Shen HDD'in yeri farklı şimdi. Adam video kayıtları yapıyor 4k-60 FPS bilmem kaç TB'lık. Sürekli erişim sağlaması gerekmiyor depolama birimi olarak kullanıyor. 1TB HDD 1 TB bir SSD'nin dörtte biri fiyatına. O adam için SSD gereksiz bir masraf olur. Hatta şöyle söyleyeyim bugün 2500 liraya çok kaliteli 10TB'lık SSD'ler var. O paraya SSD almaya kalksan 2TB ancak eder. Bu yüzden HDD hala varlığını sürdürmeye devam ediyor. Bak başka bir bilgi daha vereyim. Bugün tam anlamıyla bozulan bir SSD'den veri kurtaramazsın. Gitti gider. Fakat bozulmuş bir HDD'ten eğer parçalarına ayrılmadıysa veri kurtarmak mümkün. Enişteyle çekilen fotoğrafı kurtarmanın bir değeri olmayabilir fakat şirketlerin çok önemli geçmiş verilerini kayıt altına alırken o bilgiler milyonlarca $ değerinde olabiliyor. SSD'ye güvenilemez böyle bir durumda.
Ben kişisel basit kullanımdan bahsediyorum, söylediğin gibi eğer iş yapılıyorsa HDD olur ama ev bilgisayarı bu. HDD'den veri kurtarma var evet ama kurtarabileni şimdiye kadar görmedim. Ev kullanıcısından bahsediyorum. :)

Ben kişisel basit kullanımdan bahsediyorum, söylediğin gibi eğer iş yapılıyorsa HDD olur ama ev bilgisayarı bu. HDD'den veri kurtarma var evet ama kurtarabileni şimdiye kadar görmedim. Ev kullanıcısından bahsediyorum. :)
Kurtarmaya çalışıp uğrunda binlerce lira döken gördün mü peki? :D

Ev kullanıcısı için 1 TB bile fazla bence, Google vb. şirketler bedava depolama alanı sunuyor. Depolama yapacağın kişisel video ve resimlerse 512 GB SSD alman daha mantıklı olur. Ama diyorsan ben film, müzik vb. arşivler yapıyorum veya proje işleriyle uğraşıyorum büyük depolama alanına ihtiyacım var o zaman 1 TB depolama, 240 GB SSD'ye de sistemi kurarsın.

100 kb ile cok guzel upload yapilir :D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı