1 TB hard disk ve 1 TB SSD sizce yeterli mi?

Arkadaşlar yakın zamanda Ryzen 5600X RTX 3060 OC 12 GB ömürlük PC alacağım fakat depolama kısmında 1 TB hard disk mi yoksa 1 TB SSD karar vermedim yardımcı olursanız sevinirim :)

Dostum fiyatlar arasında dağlar kadar fark var 256 GB ssf ye Windows kur 4 TB HDD tak 1 TB SSD tak ben olsam böyle yaparım SSD daha iyidir.
Bu saatten sonra HDD çekilecek dert değil. Kendine saygısı olan depolama hariç HDD almaz:)

Hocam zaten alanlar yüksek depolama için alıyor 4 TB'lik HDD'ler ucuz ama 4TB bir SSD T.C. de bir işlemci parası.

Şöyle bir mesaj yazmak istiyorum size yardımcı olur umarım. Geçen hafta 1 TB hard disk aldım Amazon'dan. Geldi kullandım BF1 oyununda haritanın yüklenmesi o kadar uzun sürüyordu ki. Takım arkadaşlarım ilk bayrağı çoktan almış oluyorlardı. Ben oyuna girene kadar. Bu yüzden Amazon'un 30 günlük iade hakkımı kullanarak hard diski iade ettim. Yerine 500GB SSD aldım. Tamam daha düşük bir kapasite aldım ama inanın hard disk çekilecek dert değilmiş. Yavaşlık konusunun yanında hard disklerin seside biraz var.

Bunu soylemeyi unutmusum arkadaşlar her bos vaktımde oyun oynuyorum 1 TB SSD oyunlar için ayırmayı dusundum 1 TB hard disk dersler ve farklı programlar için ayrımayı dusunuyorum.
PC pahalı olma nedeni ise laptoptan masaüsteye gectigim için pahalı oluyor bütcem Max 23K.
1 TB SSD marka:

Samsung 1TB 870 QVO SATA 3.0 2.5" SSD​

1 TB hard disk sEAGATE 1TB Barracuda

Dosya Ekleri

• resim_2021-05-14_080552.png
    resim_2021-05-14_080552.png
    62,4 KB · Görüntüleme: 13
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı