1 TB HDD tavsiyesi

BörekliPoça

Centipat
Yer
BörekliPoça İle Fırına Doğru
Arkadaşlar yakın zamanda 1 TB'lık HDD almayı planlıyorum. Çok kısa keseceğim, Seagate marka almayı düşünüyordum ama çok ses çıkartıyor dediler. O yüzden aklım çelinmiş durumda. Yani bir HDD üzerinde ne kadar düşünülebilir ki bilmiyorum. Yani anlayacağınız bana lütfen beni yarı yolda bırakmayacak, sorun yaşamayacağım, sessiz, maksimum 290 TL, yok osudur busudur uğraşmayacağım. Bir HDD önerebilir misiniz?

Sistem özelliklerim:
  • Ekran kartı: MSI Armor RX570 OC 4 GB
  • İşlemci: AMD Ryzen 5 1600
  • Anakart: Gigabyte A320M S2H
  • RAM: Kingston (2x8)GB HyperX Fury 3000MHz
  • SSD: Patriot 240GB SSD
  • PSU: Powerboost 500W

Son düzenleyen: Moderatör:
SEAGATE 1TB Barracuda 64MB 7200rpm 3.5" SATA 3.0 Harddisk,

Seagate almam diyorsanız;

Ses sorunu her HDD de var. Eğer bütceyi 500tl ye cıkarırsanız 1TB lık SSHD alabilirsiniz.

Son düzenleme:
WD, Seagate, Toshiba gibi markalar zaten dünya devleri ve yeni, kullanılmamış HDD'ler sorunsuz olacaktır ama yapıları gereği ses sorunları fazla.

Arkadaşlar yakın zamanda 1 TB'lık HDD almayı planlıyorum. Çok kısa keseceğim, Seagate marka almayı düşünüyordum ama çok ses çıkartıyor dediler. O yüzden aklım çelinmiş durumda. Yani bir HDD üzerinde ne kadar düşünülebilir ki bilmiyorum. Yani anlayacağınız bana lütfen beni yarı yolda bırakmayacak, sorun yaşamayacağım, sessiz, maksimum 290 TL, yok osudur busudur uğraşmayacağım. Bir HDD önerebilir misiniz?

Sistem özelliklerim:
  • Ekran kartı: MSI Armor RX570 OC 4 GB
  • İşlemci: AMD Ryzen 5 1600
  • Anakart: Gigabyte A320M S2H
  • RAM: Kingston (2x8)GB HyperX Fury 3000MHz
  • SSD: Patriot 240GB SSD
  • PSU: Powerboost 500W
4 senedir WD Blue 1TB kullanıyorum. 3-4 ayda bir temizlik yapıyorum. 1 tane sorun görmedim. Ne ses ne performans.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı