1 TB HDD Tavsiyesi

WD genelde sorunlu bir marka. Bende 1 TB harici diski var WD'nin kendi kendine sağlığı bitti resmen HD Sentinel %4 gösteriyor :) Daha 2-3 senelik disk :) Ayrıca oyun kurduğum 500 GB Seagate Barracuda var hala sağlığı %100 ve performansı çok iyi. Konu harddisk ise Seagate'den şaşma 😉

Bulabiliyorsan Seagate Firecuda al:
bunlar baya kötü
WD genelde sorunlu bir marka. Bende 1 TB harici diski var WD'nin kendi kendine sağlığı bitti resmen HD Sentinel %4 gösteriyor :) Daha 2-3 senelik disk :) Ayrıca oyun kurduğum 500 GB Seagate Barracuda var hala sağlığı %100 ve performansı çok iyi. Konu harddisk ise Seagate'den şaşma 😉

en çok hata veren %17 ile seagate diye biliyorum

bunlar baya kötü en çok hata veren %17 ile seagate diye biliyorum
Neye göre kime göre kötü. Kurduğum bazı sistemlerde kullandık, önerdik de şimdiye kadar pişman olan görmedim, oldukça performanslı çalışıyor. Amazon ürün incemelerinde de binlerce rating puanlarından 4,5/5 ortalama yakalamış:

bunlar baya kötü

en çok hata veren %17 ile seagate diye biliyorum

Hocam bu kullanım şekline göre değişiyor ama elimde ki Seagate disk çok rahat 6-7 senelik vardır yani hala performansı sıfır aldığım gün ki gibi. Ama elimde ki harici disk olan WD disk daha 2 senelik olmasına ve hiç darbe almamasına rağmen kendi kendine sağlığı düşen çöp bir disk. WD'den zaten memnun olmadım. Daha öncede 1 TB 3.5 WD kullanmıştım onunda okuma yazma hızları düşüktü. Seagate çok kaliteli bir marka bana göre.

Valla SSD fiyatları ucuzladı artık. Bu devirde HDD alınmaz.

Neye göre kime göre alınmaz? Neden alınmasın? Arşiv yapan steam'dan aldığı oyunları kurup diskinde tutan bir sürü insan var. Harddisk hem oyun kurup oynama hem de yüksek boyutlu arşiv ve dosyaları tutmak için kullanılıyor. SSD ucuz olabilir ama sürekli okuma yazma işlemi yapacağı için daha çabuk bozulur HDD kadar kullanamazsınız. Senin demene göre standart bir kullanıcının en kötü 500GB yada 1TB SSD alması lazım ki hem oyun kursun hem arşiv yapsın hem de windows kursun. İşte bu yüzden HDD var.

Neye göre kime göre alınmaz? Neden alınmasın? Arşiv yapan steam'dan aldığı oyunları kurup diskinde tutan bir sürü insan var. Harddisk hem oyun kurup oynama hem de yüksek boyutlu arşiv ve dosyaları tutmak için kullanılıyor. SSD ucuz olabilir ama sürekli okuma yazma işlemi yapacağı için daha çabuk bozulur HDD kadar kullanamazsınız. Senin demene göre standart bir kullanıcının en kötü 500GB yada 1TB SSD alması lazım ki hem oyun kursun hem arşiv yapsın hem de windows kursun. İşte bu yüzden HDD var.
SSD'lerin HDD'den ömrü kısa mı? Böyle birşeyin mümkünatı yok. PC'de bozulmaya en yakın parça her zaman HDD'dir.
SSD'ler HDD'lerden çok daha dayanıklıdır. HDD'ler daha mekaniktir ve bozulmaya daha çok meyillidir.

SSD'lerin HDD'den ömrü kısa mı? Böyle birşeyin mümkünatı yok. PC'de bozulmaya en yakın parça her zaman HDD'dir.
SSD'ler HDD'lerden çok daha dayanıklıdır. HDD'ler daha mekaniktir ve bozulmaya daha çok meyillidir.

6-7 senedir Seagate HDD kullanıyorum hocam hiç bir sorun yaşamadım hala. Arkadaşım da ise Samsung'un 2 TB diski var 12-13 senedir kullanıyor oda hala bir sorun yaşamadı. Bozulmadı yani anlayacağınız. Disk zaten kolay kolay bozulmaz elinden düşürmedikçe içini açmadığın sürece. Arkadaşım da 2 senelik SSD var 240GB HD Sentinel ile baktık %64 ömrü kalmış daha şimdiden.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı