1 TB HDD vs 1 TB SSD

Sorun zaten olmaz. Ama bilgisayarda 1TB disk varken üstüne 256GB olsa ne olur olmasa ne olur. Onun yerine o 256 GB'ın parası ile 1 TB USB depolama parası çıkar :)
Dediğiniz kullanım oldukça makul. Ama oyun oynayanlar için oyunların SSD'de kurulu olması öncelikli oluyor duruma göre. Mesela Total War Warhammer 2 böyle bir geçiş bekleme süresi yok. İnanılmaz derecede uzun sürüyor. Dakikalarca bekleme ekranı olur mu? Oluyor. Üstelik sık sık sahne değişikliği olan bu tarz oyunlarda tahammül edilemez bir hal alıyor. Ciddi anlamda zaman kaybı ve stresli. 256GB yine bir nebze idare eder fakat ben hala mecburen 120GB ile idare ediyorum. Yanında HDD olmasa çekilecek gibi değil. Sadece Total War Warhammer2 kurulu. Windows yine SSD'de kurulu. Bu şekilde bile SSD'nin rahat çalışması için gerekli alanı zor ayırdım. 1TB HDD+256GB SSD bugün günlük kullanıcı için ideal bir kombinasyon.

Değerli Technopat ailesi, yine harika yorumlarınızla içimdeki kuşkularımı tamamen yine götürdünüz. Almışken her şeyin iyisi olsun diye SSD sipariş verdim. Samsung 860 QVO SATA 1 TB 550/520 aldım. Umarım üründen de memnun kalırım.
Herkesi tek tek etiketleyemiyorum, hepinize tek tek çok çok çok teşekkürlerimi sunuyorum..
SON OLARAK,

2.5" aldim ama ordaki kalinlik 3mm 7mm farkeder mi acaba ?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı