1 TB M.2 SSD önerisi

Bütçe
1200
Çünkü P3 modelinde Güney Kore menşeli bir firmanın ürettiği DRAM bile yok. Hmb kullanıyor bunun yerine, alınmamalı.

Şimdi Technopat'ın G2 inceleme videosunu izliyorum Samsung önbellek kullandığnı söylüyor Recep Baltaş, Kioxia mantıklı gelmeye başladı o zaman Kioxia alıyorum.
İçine Windows 10 ve oyun kuracağım başka bir şey kurmayacağım.

Çünkü P3 modelinde Güney Kore menşeli bir firmanın ürettiği DRAM bile yok. Hmb kullanıyor bunun yerine, alınmamalı.

Plus modelinin incelemesini izliyormuşum :D farkı nedir acaba Plus ve normal ile?

Kioxia Exceria G2 1 TB 2100 - 1700 MB/s PCIe M.2 SSD Fiyatı ve Özellikleri G2'yi alıyorum o zaman.

Dün yapılan bu yorumda da G2 ve P3'ü karşılaştırmışlar. Ben de 1200₺ altı için G2 düşünmeye başladım bundan dolayı.

Hocam ben ikna oldum G2 alıyorum şimdi.

Düşünmeden G2 alın.

Anakartım destekliyor demi formatları?

Dosya Ekleri

• 1678543729180.png
    1678543729180.png
    31,6 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleme:
2280 ebatlarında, PCI-e gen3.0 X4 arayüz; destekliyor hocam.

Hocam şimdi Mesut çevik video atmış sahte SSD hakkında N11'den birisi SSD almış Kingston çakma çıkmış acaba elmacık satıcısı güvenilir mi puanları hep 9.7 9.8 ama Teknosa üzerinden aldım bir de ama satıcı elmacık.

Hocam şimdi Mesut çevik video atmış sahte SSD hakkında N11'den birisi SSD almış Kingston çakma çıkmış acaba elmacık satıcısı güvenilir mi puanları hep 9.7 9.8 ama Teknosa üzerinden aldım bir de ama satıcı elmacık.
N11 profiline bir gözattım: Elmacık - n11.com
30.000 (otuzbin)'e yakın geri bildirim almış ve neredeyse hepsi 4-5 yıldız. Rahatlıkla güvenilir bir satıcı olduğunu düşünebilirsiniz.

SSD'nizi aldıktan sonra zaten Kioxia SSD Utility aracını kurarak orjinalliğini ve sağlığını kontrol edersiniz. İlk kullanımlarınızda sağlığını daha sık kontrol edin, kullanım yoğunluğunuza da bağlı olarak kısa sürede (1-2 hafta) SSD sağlık değeri %98-95'lere hemen düşmemeli. Böyle bir durumda öncelikle termal değerleri kontrol edin; 35-50 idle için, 70 (notebooklarda 80) ise yük altında görebileceği sıcaklık değerleridir. Performans kaybı olmaması için 70 üzerine çıktığı durumdalarda siz yine de soğutma takviyesi yapmayı planlayın derim. Eğer bütün bunlara rağmen sağlık ve sıcaklık durumları absürd bir seviyede ise iade-değişim sürecini başlatırsınız.

Korkutmak gibi olmasın, sadece aklınızda bulunmasını istedim.

Şimdiden hayırlı olsun, güle güle kullanın. :)

N11 profiline bir gözattım: Elmacık - n11.com
30.000 (otuzbin)'e yakın geri bildirim almış ve neredeyse hepsi 4-5 yıldız. Rahatlıkla güvenilir bir satıcı olduğunu düşünebilirsiniz.

SSD'nizi aldıktan sonra zaten Kioxia SSD Utility aracını kurarak orijinalliğini ve sağlığını kontrol edersiniz. İlk kullanımlarınızda sağlığını daha sık kontrol edin, kullanım yoğunluğunuza da bağlı olarak kısa sürede (1-2 hafta) SSD sağlık değeri %98-95'lere hemen düşmemeli. Böyle bir durumda öncelikle termal değerleri kontrol edin; 35-50 idle için, 70 (notebooklarda 80) ise yük altında görebileceği sıcaklık değerleridir. Performans kaybı olmaması için 70 üzerine çıktığı durumdalarda siz yine de soğutma takviyesi yapmayı planlayın derim. Eğer bütün bunlara rağmen sağlık ve sıcaklık durumları absürt bir seviyede ise iade-değişim sürecini başlatırsınız.

Korkutmak gibi olmasın, sadece aklınızda bulunmasını istedim.

Şimdiden hayırlı olsun, güle güle kullanın. :)

Teşekkürler çok bilgilendirici bir yazı olmuş bende araştırdım herkes olumlu yazmış orijinal olduğunu falan yazmış bir de M.2 vidam olmadığı için M.2 vidalarına baktım 1 vidaya 50TL istiyolardı bende Dark M.2 soğutucu aldım 90 TL'ye hem pasif soğutma var hem de 4 tane M.2 vidası çıkıyor kutunun içinden aşağıyada link bırakıyorum soğutma performansı ne olacak bilmiyorum takmayabilirim belki de.

Yeni konular

Geri
Yukarı