1 TB M.2 SSD önerisi

spaghettisosu

Picopat
Daha fazla  
Selam, şu anda 1 TB'lik bir HDD kullanıyorum, ancak bu yetmemeye başladı ve bilgisayar aşırı derecede yavaş. Bu yüzden 1 TB'lik bir SSD almaya karar verdim. İşletim sistemini de SSD'ye kuracağım, HDD'de az bir yer kaldığı içinde oyunları SSD'ye kuracağım.
Şimdi 2 sorum var:
-SSD'ye oyun kurmak bilgisayarı yavaşlatır mı? Yavaşlatırsa çok yavaşlar mı, ben o kadar hisseder miyim?
-Kioxia Exceria G2 adlı markanın SSD önerisini aldım, okuma yazma hızı öbür SSD'lere göre daha düşük ama bunun pek bir anlam ifade etmediğini, içindeki DRAM'in benim işime yarayacağını öğrendim. Bu doğru mudur? Bu SSD alınır mı? Aynı fiyata daha iyi bir SSD var mıdır?

Kioxia Exceria G2 adlı markanın SSD önerisini aldım, okuma yazma hızı öbür SSD'lere göre daha düşük ama bunun pek bir anlam ifade etmediğini, içindeki DRAM'in benim işime yarayacağını öğrendim. Bu doğru mudur?
Evet doğrudur.
SSD'ye oyun kurmak bilgisayarı yavaşlatır mı? Yavaşlatırsa çok yavaşlar mı, ben o kadar hisseder miyim?
Hayır yavaşlamaz tam aksine daha da hızlanır.

Selam, şu anda 1 TB'lik bir HDD kullanıyorum, ancak bu yetmemeye başladı ve bilgisayar aşırı derecede yavaş. Bu yüzden 1 TB'lik bir SSD almaya karar verdim. İşletim sistemini de SSD'ye kuracağım, HDD'de az bir yer kaldığı içinde oyunları SSD'ye kuracağım.
Şimdi 2 sorum var:
-SSD'ye oyun kurmak bilgisayarı yavaşlatır mı? Yavaşlatırsa çok yavaşlar mı, ben o kadar hisseder miyim?
-Kioxia Exceria G2 adlı markanın SSD önerisini aldım, okuma yazma hızı öbür SSD'lere göre daha düşük ama bunun pek bir anlam ifade etmediğini, içindeki DRAM'in benim işime yarayacağını öğrendim. Bu doğru mudur? Bu SSD alınır mı? Aynı fiyata daha iyi bir SSD var mıdır?

Birincisi arkadaşın dediği gibi doğrudur.

İkincisi SSD'ye oyun kurmak tam tersine hızlandırır rahatça alabilirsin.

Üçüncüsü Kioxia güzel bir markadır rahatça alabilirsiniz.

Evet doğrudur.

Hayır yavaşlamaz tam aksine daha da hızlanır.
Teşekkürler, bir 2 sorum daha olacak, umarım Technopat beni yine banlamaz farklı bir konu açın diye 😁
-Şuanda Prime H270 Plus anakartını kullanıyorum, ileride B550'ye geçeceğim. Uyumludur değil mi?
-Nasıl hızlanıyor merak ettiğimden soruyorum
Teşekkürler

Teşekkürler, bir 2 sorum daha olacak, umarım Technopat beni yine banlamaz farklı bir konu açın diye 😁
-Şuanda Prime H270 Plus anakartını kullanıyorum, ileride B550'ye geçeceğim. Uyumludur değil mi?
-Nasıl hızlanıyor merak ettiğimden soruyorum
Teşekkürler
Böyle çok cezam var :) Kaç tane oldu hatırlamıyorum ama insaflı insanlar banlamadılar.

Ben de post kalabalıklığı olmasın diye yazardım hep.

-Şu anda Prime H270 Plus anakartını kullanıyorum, ileride B550'ye geçeceğim. Uyumludur değil mi?
-Nasıl hızlanıyor merak ettiğimden soruyorum.
Teşekkürler.

Uyumlu olur + hızı etki etmez DRAM gerekir oda iyi çalışmasını işlesin diye nasıl desem, HDD bana göre DRAM da daha kötü o yüzden SSD daha iyi diye biliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hepinize teşekkür ederim, bu akşam SSD siparişini veriyorum. Sağlıcakla kalın 🙂.

Selam, bugün elime ulaştı SSD, format attım ve Windows'u SSD'ye kurdum. 5-6 dakikada açılan PC artık 20 saniyede açılıyor, hemen kendine gelip programları açabiliyor. Kendisini kapatmasıda yaklaşık 3 saniye falan sürüyor. Keşke daha önceden alsaymışım, çok güzel SSD.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı