Kioxia Exceria G2 1 TB M.2 NVMe SSD nasıldır?

Makaleler
12
Daha fazla  
Bu SSD'yi kime sorsam gayet güzel dedi, ben de özelliklerine baktım ve bir sorun göremedim. DRAM'i de bulunuyor, gayet güzel geldi. Eğer kötüyse siparişi iptal edip başka SSD'lere bakacağım, onun için bir de buraya sormak istedim, bu SSD'yi kullanıp memnun olmayan var mıdır? Windows ve oyun için depolama amacıyla kullanacağım.

@BerkayZ87 'in ve @Amanita 'nın da fikrini almak isterim.

Ben oyun depolamak için aldım, diğer SSD 6000/4000 okuma yazma hızına sahip. Bir fark göremedim belki 1-2 saniye oynuyordur.

2TB'ı bende var sorunsuz kullanıyorum.

2100'e 1700 benimki 2300'e 1800 gibi değer veriyor.

Bunun G2 olmayan düz modeli için hız testinde yazma hızının düşük çıkması gibi şikayetler vardı. Başka da bir sıkıntısı yok gibiydi. Onun da sebebi sanırım SLC önbelleğinin düşük kapasiteli olmasıdır. SSD bir süre boşta kaldığında veya TRIM çalıştırıldığında düzelecektir.

Tabi buradaki G2 olan ile normali arasındaki farkı bulamadım. Daha üstün olacağını tahmin ediyorum. Zira Exceria Plus ile Exceria Plus G2 kıyaslandığında G2 lehine hız farkı vardı.

Bence fiyatı mükemmel ve oyun depolama için fazlasıyla yeterli. Windows için %100 bir şey diyemem ama onun içinde yeterli gelir diye düşünüyorum.

İptal etme, güzel disk. Tek sorunu SLC Size küçük, bu yüzden vadettiği hızları çabucak kaybediyor. G2 ile düzü arasında donanımsal fark olduğunu sanmıyorum, muhtemelen firmware update güncellenmiş versiyonu gibi bir şeydir. Ama kanıt yok tabii.

Yeni konular

Geri
Yukarı