1 TB mı 2 TB mı HDD alınmalı?

Revntron

Hectopat
Arkadaşlar merhabalar, harddisk almayı düşünüyorum ama 1 TB mı alsam yoksa almışken 2 TB mı alsam? Benim şu anki kullandığım harddisk 500 GB 5400 RPM, bunu takıp üstüne 1 TB mı alsam yoksa 500 GB olanı satıp 2 TB mı alsam? Hangisi mantıklı olur sizce? Bir de önerebileceğiniz neler var? Ben Seagate Barracuda düşünüyorum ama daha uygun fiyatlı kaliteli bir şey olursa daha iyi olabilir. Arada çok fiyat farkı yoksa gerek yok. Bir de SATA 2.0 ve SATA 3.0 ne oluyor, yardımcı olursanız sevinirim.

Bütçe varsa 1 TB SSD almanızı şiddetle öneririm. Yoksa 2 TB'de alabilirsiniz almışken. Ama dediğim gibi SSD çokdaha iyi olacaktır. Hem bozulma ihtimali daha az, hem daha az yer kaplıyor, hem ses çıkarmıyor (HDD çok aşırı uğultu yapıyor bana göre bayağı bir sesli) hem de okuma yazma hızları çok daha iyi, daha uzun ömürlü.

Bütçe varsa 1 TB SSD almanızı şiddetle öneririm. Yoksa 2 TB'de alabilirsiniz almışken. Ama dediğim gibi SSD çokdaha iyi olacaktır. Hem bozulma ihtimali daha az, hem daha az yer kaplıyor, hem ses çıkarmıyor (HDD çok aşırı uğultu yapıyor bana göre bayağı bir sesli) hem de okuma yazma hızları çok daha iyi, daha uzun ömürlü.

Ben şöyle yapmıştım;
2TB harddisk ve 500GB M.2 NVMe SSD almıştım. Çok iyi oldu benim için. Size de öneririm. Biraz pahalı oluyor ama olsun.

Bence HDD'nizi satıp 120 GB SSD(Windows Kurulu) + 1 TB HDD alın. SSD kısmına bir şey indirmezsiniz, tüm oyunlarınız HDD'de kurulu olur. 1 TB oyunlar için yeter diye düşünüyorum.

Bence HDD'nizi satıp 120 GB SSD(Windows Kurulu) + 1 TB HDD alın. SSD kısmına bir şey indirmezsiniz, tüm oyunlarınız HDD'de kurulu olur. 1 TB oyunlar için yeter diye düşünüyorum.
128 gb ssd mevcut sandisk markalı şuanda 500 gb 5400 rpm harddiskim var ama yetersiz geliyor 7200RPM 1 veya 2 TB harddisk düşünüyorum ama hangisini alsam daha iyi olur,markalara baktımda seagate barracuda nasıl?

Geri
Yukarı