1 TB NVMe SSD Önerisi

Bütçe
1000-1100

TheMarksman

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar geçen aylarda da böyle bir konu oluşturmuştum, fakat Dolar kurunun uçuşuyla beraber benim bütün planlarım alt üst oldu. Maalesef bütçem biraz kısıtlandı bu sayede.
İndirimde veya anılabilecek mantıklı, sağlam bir NVMe SSD'ye ihtiyacım var.

Özellikleri şöyle olsa yeter;
  • 1TB Kapasite
  • DRAM Tamponunun olması
  • Minimum 3500MB/sn O/Y hızları
Son olarak bilindik markalardan olursa iyi olur ama şart değil, örneğin; Samsung, (İmkansız tabii ki ucuz fiyatlara) Crucial, Kingston, PNY, WD gibi.

500 GB isterseniz:

Maalesef bir bunlar var. P5 tavsiyem, hem A2000'e göre hız, kontrolcü, yazılım, kalite olarak çok daha iyi.

Maalesef bir bunlar var. P5 tavsiyem, hem A2000'e göre hız, kontrolcü, yazılım, kalite olarak çok daha iyi.
Crucial P5 Ben de tavsiye ederim, Kingston A2000'i bilemem ama bütün forum öneriyor fakat düşük yazma hızıyla ilgili konuları var.

A2000 ve düşük yazma hızı mı? Oldukça sayılı, CS3030 ile karıştırdınız galiba.

Birinde ATTO yok. Biri çok dolu. Diğeride ATTO testinden sonra pek anormal değil, üstelik bunlarda Firmware güncel mi değil mi sorusunu bilmiyoruz. Bu konuların hiçbiri sorum teşkil etmez yani anlayacağın. Ona bakarsak 970 EVO Plus'ta da olabilir şey bunlar. Önbellek doluluğuda bir etken. Fakat CS3030 adeta bir sorun gibi.

Birinde ATTO yok. Biri çok dolu. Diğeride ATTO testinden sonra pek anormal değil, üstelik bunlarda Firmware güncel mi değil mi sorusunu bilmiyoruz. Bu konuların hiçbiri sorum teşkil etmez yani anlayacağın. Ona bakarsak 970 EVO Plus'ta da olabilir şey bunlar. Önbellek doluluğuda bir etken. Fakat CS3030 adeta bir sorun gibi.
Olabilir, olmaya da bilir. Konu sahipleri konularını devam ettirmediği için kesin bir sonuca varamıyoruz. Bundan ötürü ben konularımda bir gelişme olursa yada kendim çözersem yine de yazıyorum ki gelecekte biri baktı mı aradığı cevapları bulabilsin diye. Fiyatları yakın ve Crucial P5 daha mantıklı bir seçim benim için.

Olabilir, olmaya dabilir. Konu sahipleri konularını devam ettirmediği için kesin bir sonuca varamıyoruz. Bundan ötürü ben konularımda bir gelişme olursa ya da kendim çözersem yine de yazıyorum ki gelecekte biri baktı mı aradığı cevapları bulabilsin diye. Fiyatları yakın ve Crucial P5 daha mantıklı bir seçim benim için.

Kesinlikle öyle. CS3030 bu arada A2000'de 10 sorun yaşayan konu açıyorsa CS3030 da bu 30'a çıkıyor

Geri
Yukarı