1 TB NVMe SSD önerisi

Bir sorum daha olacak. Sizce işletim sistemi m.2'de mi olmalı yoksa SATA'ya kurulmalı ve m.2 oyunlar için mi kullanılmalı?
NVMe'ler bir tık daha iyi olduğu için (veri aktarım hızı dışındaki özelliklerden bahsediyorum) benim tercihim işletim sistemini ona kurmak yönünde olurdu. Oyunları nereye kuracağınız size kalmış. HDD yavaş. SSD olduğu sürece hangi sürücüde olduğunun çok bir etkisi olmaz. Uygun boş depolama alanınıza göre dağıtırsınız.

980 Pro yerine Kingston KC3000 al bence hem daha ucuz hem de biraz daha iyi.

500 gb modellere bakıyordum da dediğiniz model 1447 lira, 970 Evo Plus ise 1487. Kingston pcie 4.0 fakat 500 gb olan da yazma hızı 1 tb kıyasla daha düşükmüş de zaten orası çok önemli değil pcie 3.0 slotunda kullanacağım. Sanırım Kingston daha iyi bir seçenek. 1 tb fiyatı iyiymiş fakat Amazon satmıyor. 500 gb olarak da önerir misiniz?

500 GB modellere bakıyordum da dediğiniz model 1447 lira, 970 EVO Plus ise 1487. Kingston PCI-e 4.0 fakat 500 GB olan da yazma hızı 1 TB kıyasla daha düşükmüş de zaten orası çok önemli değil PCI-e 3.0 slotunda kullanacağım. Sanırım Kingston daha iyi bir seçenek. 1 TB fiyatı iyiymiş fakat Amazon satmıyor. 500 GB olarak da önerir misiniz?

Öneririm hocam, 500 GB olarak da daha iyi olacaktır.

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD listesindeki tek S++ ssd, Kingston Fury Renegade'dir.

Listeye güvenenler için, alınacaksa tercih edilmelidir.

Listede;
Samsung 970 Pro A+
Samsung 980 A-
Kioxia Exceria Plus B (G2 modeli listede yer almıyor)
Kingston KC2500 A

sınıflarında yer almaktadır.

Öneririm hocam, 500 GB olarak da daha iyi olacaktır.

SSD listesindeki tek S++ ssd, Kingston Fury Renegade'dir.

Listeye güvenenler için, alınacaksa tercih edilmelidir.

Listede;
Samsung 970 Pro A+
Samsung 980 A-
Kioxia Exceria Plus B (G2 modeli listede yer almıyor)
Kingston KC2500 A

sınıflarında yer almaktadır.

500 gb KC3000 modelini almaya karar verdim. Elimdeki 500 gb 870 Evo ile birlikte yeterli olacaklardır diye düşünüyorum. Windows'u da KC3000'e kuracağım. Cevaplarınız için teşekkür ederim.

500 gb KC3000 modelini almaya karar verdim. Elimdeki 500 gb 870 Evo ile birlikte yeterli olacaklardır diye düşünüyorum. Windows'u da KC3000'e kuracağım. Cevaplarınız için teşekkür ederim.
Renegade'e göre fiyat olarak 200 TL gibi bir avantajı var. Listedeki en iyi ikinci SSD modeli. Hayırlı olsun.

500 GB KC3000 modelini almaya karar verdim. Elimdeki 500 GB 870 EVO ile birlikte yeterli olacaklardır diye düşünüyorum. Windows'u da KC3000'e kuracağım. Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Hayırlı olsun hocam sorunsuz kullanırsınız inşallah.

Hayırlı olsun hocam sorunsuz kullanırsınız inşallah.
Hocam kusura bakmayın bir sorum daha olacak size. Sanırım KC3000 fazla güç tükettiği için ısınma oluyormuş soğutucu yoksa. Bende B560 Torpedo anakart var. Ekran kartına en uzak olan slota takacağım ama orada soğutucu yok. Sizce problem olur mu?

Hocam kusura bakmayın bir sorum daha olacak size. Sanırım KC3000 fazla güç tükettiği için ısınma oluyormuş soğutucu yoksa. Bende B560 Torpedo anakart var. Ekran kartına en uzak olan slota takacağım ama orada soğutucu yok. Sizce problem olur mu?

Ben çok sıkıntı olacağını düşünmüyorum ama yine de risk almak istemezsen bunu da alabilirsin SSD'nin yanında.

Geri
Yukarı