1 TB SSD Alınmalı mı?

Hepinize teşekkür ediyorum. Samsung 960 EVO 500GB PCIe M.2 SSD (Okuma 3200MB / Yazma 1800MB)-MZ-V6E500BW - incehesap.com bunu almaya karar verdim. Ben donanım sökme-takma işleminden pek anlamam. Bilgisayarcıma montaj yaptırıcam. Bu SSD'yi M2 Sata portuna mı taktırayım ? Belki normal Satalardan birine takar uyarırım.
Hayır M2 portuna takacaksınız. Bilgisayarcıya götürmeyin, montajı çok kolay. Ardından NVMe sürücülerini yükleyeceksiniz.

Adsız.png

Hayır M2 portuna takacaksınız. Bilgisayarcıya götürmeyin, montajı çok kolay. Ardından NVMe sürücülerini yükleyeceksiniz.

İnanın M2 portunun yerini de bilmiyorum videolardan baksam bile yapabileceğimi düşünmüyorum. Birde bu SSD 'ye windows kurulucak , benim HDD windows var SSD ye baştan kurduğumda windowsun serialini format sırasında girdiğimde ''bu key kullanılıyor'' gibi hata da verebilir. Bir yerde okumuştum bunu. Birde sürücü demişsiniz BIOS menüsünden gibi bir yükleme ise benden çıkar o iş.

İnanın M2 portunun yerini de bilmiyorum videolardan baksam bile yapabileceğimi düşünmüyorum. Birde bu SSD 'ye windows kurulucak , benim HDD windows var SSD ye baştan kurduğumda windowsun serialini format sırasında girdiğimde ''bu key kullanılıyor'' gibi hata da verebilir. Bir yerde okumuştum bunu. Birde sürücü demişsiniz BIOS menüsünden gibi bir yükleme ise benden çıkar o iş.
Siz bu işi başaramayacağınızı düşünüyorsanız M2 SSD montajınızı kendiniz yapın ve sadece format parası ödeyin.
Eki Görüntüle 232645
Windows keyi satın aldıysanız problem değil. Formattan sonra tekrar keyi sorunsuzca aktif edebilirsiniz.

Technopat'ın bu SSD'ler ile alakalı videosu var. YouTube'da da araştırırsanız anakart üzerinden nasıl kolayca takacağınızı öğrenebilirsiniz. Ben de o şekilde öğrenmiştim, oldukça basit ve kolay, sizinle aynı tercihi yapıp satın almayı düşünüyorum bakalım farkı hissedecek miyiz? :)

Hocam hiç sanmıyorum. Ben aşırı sakarım. Yanlış bir yere takarım falan bu seferde anakart arızası çıkar başıma. :D

Siz bu işi başaramayacağınızı düşünüyorsanız M2 SSD montajınızı kendiniz yapın ve sadece format parası ödeyin.
Eki Görüntüle 232645
Windows keyi satın aldıysanız problem değil. Formattan sonra tekrar keyi sorunsuzca aktif edebilirsiniz.

Belirttiğiniz resimde portu gördüm ve deneyebilirim. Format atmayı biliyorum.Yazılımsal olarak anlarım fakat donanımsal olarak hiçbir şey anlamam :D Windows keyim mevcut.

Hocam hiç sanmıyorum. Ben aşırı sakarım. Yanlış bir yere takarım falan bu seferde anakart arızası çıkar başıma. :D
Bende o kadar becerikli bir insan değilim çok anlamam. Sağ olsun arkadaşlar yardımcı oluyor, videolar falan izliyorum gideriyorum bilgisizliğimi. Ve aşırı kolay o alacağınız SSD'nin montajı, alacağım zaman bende kendim kurulumunu yapacağım. Windows'u nasıl aktaracağım onu bende bilmiyorum ama önceki SSD'den yedek almak lazımdır belki.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı