240 GB SSD+ 1 TB HDD vs 1 TB SSD+ 240 GB SSD

Seyit_AP24

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar, oyun için bir PC toplayacağım. Depolama mevzusunu 2 şekilde çözmeyi düşünüyorum ya HDD + SSD'ya 2 tane SSD. Fiyat önemli değil. Zaten arasında fiyat farkı çok. Sizce 2 tane SSD daha mı mantıklı yoksa verilerin paraya değmez mi?

Hayır 1 SSD 1 HDD olsun SSD'nin büyüklüğü sana kalmıs ona sadece Windows'u at diğer her şeyi HDD'ye at bilgisayar kalkışma geçmişti benim 2 SSD boşa masraf bence.

2 SSD kullanmak biraz lükse kaçıyor. Eğer oyun içinse, yüklenme süreleri, açılış süresi gibi oyun performansına etkisi olacaktır. HDD'nin sesini ve ısısını işe katarsak 2 SSD.

Fiyat önemli değilse Samsung 860 Evo 1 TB alın ömürlük olsun. Dilerseniz M2 SSD de alabilirsiniz fakat M2 ile SATA SSD arasında günlük kullanımda çok bir fark göremiyorum ben.

Hayır 1 SSD 1 HDD olsun SSD'nin büyüklüğü sana kalmıs ona sadece Windows'u at diğer her şeyi HDD'ye at bilgisayar kalkışma geçmişti benim 2 SSD boşa masraf bence.
Bütçe önemli değil diyor zaten, imkan varsa neden eski teknolojiye yönelsin ki?

Peki arkadaşın dediği 860 evo iyi bir tercih mi SSD için yoksa daha iyi seçenekler var mı?
Bütçe önemli değil diyor zaten, imkan varsa neden eski teknolojiye yönelsin ki?
Fiyat önemli değilse Samsung 860 Evo 1 TB alın ömürlük olsun. Dilerseniz M2 SSD de alabilirsiniz fakat M2 ile SATA SSD arasında günlük kullanımda çok bir fark göremiyorum ben.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı