1 TB SSD önerisi

sadekişi

Femtopat
Daha fazla  
Mehabalar. Bilgisayarıma 1TB'lık SSD almayı düşünüyorum. Makine mühendisliği öğrencisiyim dolayısıyla sadece oyunlar için değil SolidWorks, nx, catia gibi çizim programları içinde kullanacağım. Portum M.2 gen4 destekliyor. İnternette yaptığım araştırmalarda Samsung kalite olarak öne çıkıyor fakat fiyat farkıda göze çarpıyor. Bir de soğutucu ve soğutucusuz farkı var bunlar ne derece önemli bilmiyorum. Giderek artan fiyatları göz önüne alırsak şimdiden kaliteli olsun kafam rahat olsun diye Samsung almak mantıklı mı gereksiz mi sizce? Bunlar doğrultusunda marka ve model önerilerinizi ya da yorumlarınızı bekliyorum. HDD için yerim yok.
(512GB NVMe PCIe SSD1x M.2 SSD slot (NVMe PCIe Gen4))

bir bütçe belirlemedim ama bakarken samsungun 3500 liralık ve 1tb lık bi ssd sini gördüm o karda açılamam. Alırken kaliteye değer derseniz 2000 yerine 2500e çıkarım ama çıktığına değer çıkabiliyorsan çık derseniz.

Bir bütçe belirlemedim ama bakarken Samsung'un 3500 liralık ve 1TB'lık bir SSD'sini gördüm o karda açılamam. Alırken kaliteye değer derseniz 2000 yerine 2500e çıkarım ama çıktığına değer çıkabiliyorsan çık derseniz.

980 Pro, KC3000, MP600, MP600 Pro, P5 Plus bunlardan hangisi ucuz ise onu alın. Hepsi aynı olayda bitiyor.

Hocam bu arada 2500ü sınır olsun diye yazmadım kafam allak bullak oldu yani illa bi sınır dersen 3K diyeyim ve şuan aklıma geldi ben ilerde pcyi değiştirirsem bu aldığım ssd yi çıkarıp taktığım yer destekliyorsa yenisine takabilirim değil mi? Yani bunuda düşünerek almak istiyorum ömürlük gibi bir şey olsun diyebiliriz :) Bu arada iki tane alıcam diğeride ablamın pcye oda mimar yani onada çzim ve render almak için kullanıcak.

Hocam bu arada 2500U sınır olsun diye yazmadım kafam allak bullak oldu yani illa bir sınır dersen 3K diyeyim ve şu an aklıma geldi ben ileride PC'yi değiştirirsem bu aldığım SSD'yi çıkarıp taktığım yer destekliyorsa yenisine takabilirim değil mi? Yani bunu da düşünerek almak istiyorum ömürlük gibi bir şey olsun diyebiliriz :) bu arada iki tane alacağım diğeride ablamın PC'ye oda mimar yani ona da çzim ve render almak için kullanacak.

Bütçe toplam ne kadar?

Bütçe toplam ne kadar?
bir sınır belirlemedim dediğim gibi fazla para ödediğime deyecekse tanesine 200-300 gerekirse 500 fazla ödeyeyim ama bana ilerde sıkıntı yaratmasın. Ama gerçekte bu fiyat farkına değer kardeşim ödeyebiliyosan 300 lira pahalıya bunu al bu ürün düzgün derseniz.

Geri
Yukarı