1 TB SSD önerisi

Bütçe
2500

Quasar9587

Hectopat
Daha fazla  
1 TB SSD almayı düşünüyorum diğer SSD önerisi isteyenlerin aksine bilgisayara USB ile veya Thunderbolt girişi (hangisi olur bilmiyorum) ile bağlayarak (kutuları oluyor sanırım) oyunları -modlu Skyrim'den yer kalırsa.- orada tutmayı planlıyorum. Yaklaşık 2 bin civarı bütçem var 2500'e kadar zorlayabilirim. Çok anladığım bir konu değil ancak baktığım zaman gözüme güzel gelen şu ürün var:
M2 veya normal SSD almam arasında fark olur mu (Bilgisayara takıldığı zaman fark olur diye tahmin ediyorum ancak bir aparatla bağlayacağım için hız kaybı olur mu bilmiyorum)

1 TB SSD almayı düşünüyorum diğer SSD önerisi isteyenlerin aksine bilgisayara USB ile veya Thunderbolt girişi (hangisi olur bilmiyorum) ile bağlayarak (kutuları oluyor sanırım) oyunları -modlu Skyrim'den yer kalırsa.- orada tutmayı planlıyorum. Yaklaşık 2 bin civarı bütçem var 2500'e kadar zorlayabilirim. Çok anladığım bir konu değil ancak baktığım zaman gözüme güzel gelen şu ürün var:
M2 veya normal SSD almam arasında fark olur mu (Bilgisayara takıldığı zaman fark olur diye tahmin ediyorum ancak bir aparatla bağlayacağım için hız kaybı olur mu bilmiyorum)

İkinizede teşekkür ederim. Hız kaybı yaşar mıyım? Aparatla bağlayacağım için M.2 SSD'ler kafamı kurcalıyor veya maksimum faydayı nasıl sağlarım?

Tabii hocam kutuyla koyunca düşüyor değer.

980 Pro iyidir ama 600TBW garantisi var ve 1TB PCIe 4.0 bir SSD'ye gore bence biraz az. Kingston KC3000 veya FURY Renegade oneririm ben.

M.2 veya normal SSD almam arasında fark olur mu (bilgisayara takıldığı zaman fark olur diye tahmin ediyorum ancak bir aparatla bağlayacağım için hız kaybı olur mu bilmiyorum)

https://www.amazon.com.tr/dp/B08GS7748F?tag=technopattr-21 bu SSD satın aldım gelmesini bekliyorum.

980 Pro iyidir ama 600TBW garantisi var ve 1TB PCI-e 4.0 bir SSD'ye gore bence biraz az. Kingston KC3000 veya Fury renegade oneririm ben.

Ben o kadar yaz sil yapmıyorum o yüzden ona takılmadım. 5 yıldır 2 TB'lık hard disk dolmadı.

Üniversite önümüzdeki hafta açılıyor o yüzden sanırım ben de yurda sipariş edeceğim. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı