1 TB SSD vs 6 TB HDD

Bütçe
25000

ravena

Centipat
Daha fazla  
Selam, şu anda 500GB M.2 SSD elimde bulunduruyorum. Ama çok oyun kurduğum için yetmiyor sizce 2500TL'ye 1TB SSD mi yoksa 6TB HDD mi almalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
6 TB gerçekten çok uçuk. Dolduramazsınız değil, silmeye üşenip bazı şeyleri yine doldurursunuz o depolamayı ama gerek yok o kadarına. 1 TB SSD'lerde ne zaman 2500 lira olmuş ya.

Sadece depolama için kullanılacaksa en azından 7200RPM bir HDD tercih edilebilir. Ki bu durumda sanırsam sadece depolama kullanacaksınız.
Elinizdeki SSD'yi satıp (veya satmayıp) 1TB SSD 4TB HDD gibi bir dizilim de yapabilirsiniz bütçe yetiyorsa.
Bu arada disk fiyatlarına baktım. 2500'e 6TB HDD göremedim ben varsa linkini atar mısınız? Özellikle SSD'ler düşündüğümden daha pahalıymış.

Sadece depolama için kullanılacaksa en azından 7200RPM bir HDD tercih edilebilir. Ki bu durumda sanırsam sadece depolama kullanacaksınız.
Elinizdeki SSD'yi satıp (veya satmayıp) 1TB SSD 4TB HDD gibi bir dizilim de yapabilirsiniz bütçe yetiyorsa.
Bu arada disk fiyatlarına baktım. 2500'e 6TB HDD göremedim ben varsa linkini atar mısınız? Özellikle SSD'ler düşündüğümden daha pahalıymış.

Seagate 3.5" 6 TB Ironwolf Nas ST6000VN0033 SATA 3.0 7200 RPM Hard Disk Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe buyurun bu HDD.

870 EVO SATA III 2.5" SSD 1TB bu da SSD.

Tek HDD olmaz HDD alırsan SSD de almalisin Windows icin yoksa sikinti yasarsin. Soruya gelirsek sana bağli hangisine ihtiyacin varsa onu al.

Geri
Yukarı