Çözüldü 1 TB SSD'ye Epic ve Steam'deki oyunlar nasıl aktarılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

StarlendS

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Grafiker - Yayıncı - Editör - Satış ve Pazarlama Uzmanı - Sosyal Medya Uzmanı - Medya yöneticisi - İçerik yöneticisi - Marka temsilcisi - Kitle yöneticisi - İçerik strateji uzmanı
Merhaba başlıkta gördüğünüz gibi. Eski SSD'deki oyunlari yeni aldığım bu SSD'yi aldım nasıl aktaracağım?

Bu SSD'yi oyun için aldım. Windows'u yeni aldığım SSD'ye mi kursam bilemedim yardımcı olursanız sevinirim.
@Süleyman Yusuf

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Diğer konuda kurulumla alakali 3-4 tane video atmıştıniz sanırım moderatörler silmiş. Tekrar atar mısıniz bu konuya.

hemen kurmak istemiyorum. Sadece Oyunlarimi oraya geçirip oyle kurmak istiyorum windowsu olmazmı.
Windows'u kurarken disk sıfırlaması yapacağınız için önce Windows'u kurup sonra oyunları aktarmanız daha iyi olur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Onun dışında Steam oyunlarını diskten diske taşımak kolay.
1655123718124.png

Kütüphane Klasörlerini seçiyorsunuz >

1655123739055.png

Bilgisayardaki yeni diske bir kütüphane oluşturuyorsunuz > Taşımak istediğiniz oyunları seçip "Taşı" butonuna bastıktan sonra >

1655123789123.png

Taşımak istediğiniz yeri seçip oyunları kolayca taşıyorsunuz.

Epic Games için durum farklı :

Yukarı attığım linkte anlatılmış nasıl yapıldığı.
Eski konunuzda da belirttiğim gibi Windows'u yeni aldığınıza kurmanız çok daha mantıklı olur.

Öbür depolama birimlerini sıfırlamadan yeni aldığınız SSD'ye Windows kurduktan sonra BIOS menüsünden de yeni aldığınız SSD'nin ilk olarak açılmasını seçerseniz eski dosyalarınıza da ulaşmış olursunuz.

Eski konunuzda da belirttiğim gibi Windows'u yeni aldığınıza kurmanız çok daha mantıklı olur.

Öbür depolama birimlerini sıfırlamadan yeni aldığınız SSD'ye Windows kurduktan sonra BIOS menüsünden de yeni aldığınız SSD'nin ilk olarak açılmasını seçerseniz eski dosyalarınıza da ulaşmış olursunuz.

Diğer konuda kurulumla alakali 3-4 tane video atmıştıniz sanırım moderatörler silmiş. Tekrar atar mısıniz bu konuya.

hemen kurmak istemiyorum. Sadece Oyunlarimi oraya geçirip oyle kurmak istiyorum windowsu olmazmı.

Windows'u kurarken disk sıfırlaması yapacağınız için önce Windows'u kurup sonra oyunları aktarmanız daha iyi olur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

1655123718124.png

Kütüphane Klasörlerini seçiyorsunuz >

1655123739055.png

Bilgisayardaki yeni diske bir kütüphane oluşturuyorsunuz > Taşımak istediğiniz oyunları seçip "Taşı" butonuna bastıktan sonra >

1655123789123.png

Epic Games için durum farklı :

Çözüm
Steam'in kendi oyun taşıma özelliği var, Epic Games'de manuel olarak yapabilirsin.

Oyunları taşıdıktan sonra yanına Windows kurmak istiyorsan, ilk önce istediğin tüm oyunları taşı. Sonra 100-50GB kadar alan biçimlendirip oraya Windows'u kurabilirsin. Kurduktan sonra hepsini tek bir bölüm olarak ayarlayıp kullanırsın. @Süleyman Yusuf 'un dediği gibi de ilk önce Windows'da kurulabilir.

Eki Görüntüle 1418213

Kütüphane klasörlerini seçiyorsunuz >

Eki Görüntüle 1418214

Bilgisayardaki yeni diske bir kütüphane oluşturuyorsunuz > taşımak istediğiniz oyunları seçip "taşı" butonuna bastıktan sonra >

Eki Görüntüle 1418215

Epic Games için durum farklı:

Attığınız videoda FreeDOS ne oluyor forumlarda Linux tabanlı olduğunu ve Steam kurulmuyormuş anlayamadım pek. (Orjinal windows lisans keyim var)

Attığınız videoda FreeDOS ne oluyor forumlarda Linux tabanlı olduğunu ve Steam kurulmuyormuş anlayamadım pek. (Orjinal windows lisans keyim var)
Sizin FreeDOS ile bir işiniz yok. Videoda FreeDOS ile gelen bilgisayarlara nasıl yapılacağı gösterilmiş. Siz Windows'u USB belleğe attıktan sonra BIOS'dan USB belleği seçip Windows kurulumuna başlayacaksınız. Videoyu tamamen izlerseniz anlatılıyor.

Sizin FreeDOS ile bir işiniz yok. Videoda FreeDOS ile gelen bilgisayarlara nasıl yapılacağı gösterilmiş. Siz Windows'u USB belleğe attıktan sonra BIOS'tan USB belleği seçip Windows kurulumuna başlayacaksınız. Videoyu tamamen izlerseniz anlatılıyor.

Taktım ama algilamadi ne yapmam gerekiyor BIOS'a filanmi girmem gerekiyor.

Dosya Ekleri

• 20220614_011519.jpg
    20220614_011519.jpg
    287 KB · Görüntüleme: 16
Taktım ama algilamadi ne yapmam gerekiyor BIOS'a filanmi girmem gerekiyor.
Montajda sorun yoksa ve algılanmayan yer Windows ise şunu yapmanız gerekiyor :

1655159106386.png

Disk Yönetimi 'ni açıp yeni takılan diskin burada olup olmadığını doğrulayın. Buradaysa gri bir şekilde kuruluma hazır olacaktır.
Şu videoyu izleyebilirsiniz :

Montajda sorun yoksa ve algılanmayan yer Windows ise şunu yapmanız gerekiyor :

Eki Görüntüle 1419020

Disk Yönetimi 'ni açıp yeni takılan diskin burada olup olmadığını doğrulayın. Buradaysa gri bir şekilde kuruluma hazır olacaktır.
Şu videoyu izleyebilirsiniz :

Eki Görüntüle 1419026
1 TB değilde neden 931 gb gözüküyor?

Yeni konular

Geri
Yukarı