SATA SSD'den M.2 SSD'ye geçişte oyunlar nasıl aktarılır?

KOSOVALIBEY

Decapat
Merhaba arkadaşlar, halihazırda SATA SSD kullanıyorum. M.2 SSD aldım ve SATA SSD içerisinde yüklü olan Windows'u klonlayıp işletim sistemini M.2 SSD içerisine almak istiyorum. Ancak oyunların SATA SSD içerisinde kalmasını nasıl sağlarım? Yalnızca işletim sistemini M.2 içerisine almak istiyorum?

Bence ters işlem denemeye çalışıyorsunuz. Sırasıyla aşağıdaki işlemleri yaparsanız daha sağlıklı olacaktır.
  1. 2 disk de takılıyken M.2 SSD'yi 2 diske bölünüz.
  2. SATA SSD'den oyunları M.2 SSD'nin böldüğünüz diskin her hangi birine aktarınız.
  3. Temiz windows kurulum yapınız. Fakat kurulum yaparken SATA SSD'yi biçimlendiriniz ve ardından M.2 SDD'ye kurulum yapınız.
Windows kurulum işlemi tamamlandıktan sonra eğer 2 ayrı bölümlenmiş disk istemezseniz tekrar birleştirirsiniz.

Steam oyunları mı ?
Hayır torrentten falan indirmiştim.
Bence ters işlem denemeye çalışıyorsunuz. Sırasıyla aşağıdaki işlemleri yaparsanız daha sağlıklı olacaktır.
  1. 2 disk de takılıyken M.2 SSD'yi 2 diske bölünüz.
  2. SATA SSD'den oyunları M.2 SSD'nin böldüğünüz diskin herhangi birine aktarınız.
  3. Temiz Windows kurulum yapınız. Fakat kurulum yaparken SATA SSD'yi biçimlendiriniz ve ardından M.2 SSD'ye kurulum yapınız.
Windows kurulum işlemi tamamlandıktan sonra eğer 2 ayrı bölümlenmiş disk istemezseniz tekrar birleştirirsiniz.

Evet bu da bir seçenek ama ben temiz kurulum yapmak istemiyorum çünkü içerisinde bazı programlarım falan var. Onları tekrar indirmeyle falan uğraşmak istemiyorum.
Şu an direkt klonlama yaparsam eğer SATA SSD içerisindeki oyunlar da mı klonlanıyor yoksa sadece işletim sistemi mi?

Hayır torrentten falan indirmiştim.

Evet bu da bir seçenek ama ben temiz kurulum yapmak istemiyorum çünkü içerisinde bazı programlarım falan var. Onları tekrar indirmeyle falan uğraşmak istemiyorum.
Şu an direkt klonlama yaparsam eğer SATA SSD içerisindeki oyunlar da mı klonlanıyor yoksa sadece işletim sistemi mi?

İçerisindeki her şey klonlanıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı