1 TB USB girişli hard disk önerisi

Ethem Efe

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Kocaeli gölcük
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
4060Tİ 16 GB RAM Ryzen 5 5500 Cooler Master 120L XTB 1 TB SSD
Meslek
Öğrenci
Sorum başlıktaki gibi, fotoğraf video ve dokümanlar için kullanılacak. Hızı önemli değil.

SSD veya HDD kutuları var 2.5 inçlik USB 3.0 modelleri 100-200 TL arasında değişiyor elinde fazladan hard disk veya SSD varsa takıp kullanabilirsin, yoksa 500-600 TL'ye SSD alırsın 480 GB'lık sana maliyeti toplam 800 TL olur.

Maxtor/Seagate/Samsung üçlüsünden ne ucuza denk getirirsen al bence. Zaten aynı çatı altında.

İçindeki diske bakmak lazım da bulamadım bir yerde. Çok HDD üreten firma yok zaten, kalitesiz olduğunu sanmıyorum. Kontrolcü yüzünden bir şey gelir mi başına acaba.

Hikvision ucuz geldi biraz, dandik midir yoksa alınırmı?
Depolama icin kullanacagim dedin diye ben onu onerdim. Dış kutusu ve içindeki kontrolcü farklı olabilir ona bişey diyemem. Ama Harddisk kesinlikle bilindik bir markadır. Yedeklerini içine at, kaldır dursun biyerde sıkıntı yaşamazsın.

Cihazın modeli Hikvision T30 veya "HS-EHDD-T30" diye geçiyor.
Birde HS-EHDD-T30(STD) modeli var. STD nedir bilmiyorum. Sanıyorum seagate disk.
Hepsi burada'da satıcıya mesaj atarsın tam modelini yazsın.

Bak youtube videoda adam 2TB'lık Hikvision T30 marka diski açıyor içinden ST2000LM007 model seagate disk çıkıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Mesela ben bu ST2000LM007 model diski şu anda dizüstü bilgisayarımda G diski olarak kullanıyorum. 2 yıldır tertemiz, bi arızasını görmedim. Ama işin doğrusu çok kötü diskler. Yarın bozulsa bile elimde yedeklerim var o yüzden endişelenmiyorum.

Bak buda Hikvision T30 (HS-EHDD-T30) amazon linki.

Yani demem oki fazla inceleme derim. Cihaz güzele benziyor. Altı üstü depolama yapacaksın.
Eğer sürekli bilgisayarıma takılı duracak, sürekli çalışacak diyorsan o zaman derimki Western Digital disklere bak yada seagate.

Mesela 1tb seagate disk
882 TL

Bu kutuyu açtığında içinden çıkacak disk yüksek ihtimalle seagate ST1000LM048 model disktir. Hikvision T30 açtığındada içinden çıkacak disk %99 seagate ST1000LM048 model disktir.

Seagate çıkmasa bile en kötü HGST disk çıkar ki, zerre kadar ihtimal vermiyorum ! HGST 'yide western digital satın aldı diye biliyorum. Yani yine endişelenmen gereken bişey yok.

Bence asıl seagate disk için endişelen :)

Neden mi ? izle !
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sadece yedek alacam, dursun bi kenarda diyorsan o zaman fazla düşünme al gitsin :) Yoksa hiçbişey alamazsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı