1 TB'lik HDD'nin 32 GB Olarak Gözükmesi

Gökhan Hun

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Win 10 kurmak istedim PC'ye. Malum 31 Aralık son gün oldugu için. Microsoft'un sitesinden indirdim talimatları takip ettim kurmak için ISO dosyası hazırlamak istedi. PC'ye taktığim 1 TBl'lık harici diske kurmak istedi. Kabul ettim, harici diskimin içinde kendi çektiğim 500 GB'lık fotoğraflar vardı. Kitap çıkarmaya hazırlanıyorum, büyük bir hata yapıp bu HDD'ye kurdurdum. Sonuç olarak 1 TB'lık Hard disk 32 GB olarak gözüküyor. Sanırım biçimlendirme yaptı. bunu geri getirmenin bir yolu var mıdır? 10 yıllık emeklerim gitmesin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam HDD'nin içinde sadece Windows 10 gözüküyor, içindeki 500 GB'lık fotoğraflar gözükmüyor kopyalama işini yapamıyorum yani.

Merhaba, öncelikle geçmiş olsun.
Bu işler için genelde Testdisk çözüm oluyor. Tabi daha farklı, ücretli-ücretsiz, belki daha iyi programlar da olabilir. Ama ben genelde disk bölümü ve dosya kurtarmak için Testdisk kullandım.
Öncelikle başka bir bilgisayarda Testdisk için bootable USB/Dvd medya oluşturmalısın. Bir de kurtaracağın dosyalar için (500 GB) yeteri kadar boş alanı olan başka bir disk ayarlaman gerek. Mümkün olduğu kadar HDD'ni kullanma, HDD'ye her kayıt dosyalarından bir kısmını kaybetmen anlamına gelebilir.
Büyük ihtimalle eski Partition Table yeniden oluşturulacaktır.
Eğer çevrende bilen biri varsa yardım istemen en doğrusu olacaktır.

Merhaba, öncelikle geçmiş olsun.
Bu işler için genelde Testdisk çözüm oluyor. Tabi daha farklı, ücretli-ücretsiz, belki daha iyi programlar da olabilir. Ama ben genelde disk bölümü ve dosya kurtarmak için Testdisk kullandım.
Öncelikle başka bir bilgisayarda Testdisk için bootable USB/Dvd medya oluşturmalısın. Bir de kurtaracağın dosyalar için (500 GB) yeteri kadar boş alanı olan başka bir disk ayarlaman gerek. Mümkün olduğu kadar HDD'ni kullanma, HDD'ye her kayıt dosyalarından bir kısmını kaybetmen anlamına gelebilir.
Büyük ihtimalle eski Partition Table yeniden oluşturulacaktır.
Eğer çevrende bilen biri varsa yardım istemen en doğrusu olacaktır.
İlginiz için çok teşekkürler hocam, HDD'yi biçimlendirip FAT32 den NTFS'ye çevirdim 1 TB olarak düzeldi. Recuva programını kullanarak silinmiş dosyaları geri getirmek için uğraştım 2 gün taradı 158 Bin adet fotoğraf buldu kurtarmak için yeni HDD alıp içine atmak istedim 8 bin civarında takıldı sanırım çok ısındı PC kurcalamadım sonrasında. Malum PC biraz eski sorun çıkaracak. Yeni PC alacaktım yakın bir zamanda, alınca tekrar deneyeceğim büyük ihtimal kurtulur hepsi, tekrar teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı