1 yıl çalışmak üniversite sınavı için yeterli mi?

Nisan civarı Matematiğin Güler Yüzü adlı bir kanalı keşfettim, mesela trigonometriyi 5 saatte özetliyor. Güzel de anlatıyor, tüm özet videolarını soruları tekrar çöze çöze izledim. Mert Hoca'nın 70 videoluk kampları yerine bu Mustafa hoca çok faydalı oldu. Bu şekilde AYT matematik netimi 10'dan 25'lere çıkardım. Okulda her hafta 2 TYT ve 2 AYT denemesi olduk, onun da çok faydası oldu bu konuları kavrayıp kavramadığımı öğrenmek için.

Edebiyatta ise yazar-eser ve dönem özelliklerine yoğunlaştım. Rüştü Hoca ve Türkçenin Matematiği kanalları faydalı oldu (yalnız Türkçenin Matematiği'nin soru tahminleri tutmadı).

Önerim bu yaz TYT'yi hallet (en azından matematikteki tüm konuları hallet, fene de bakabiliyorsan bak). Eşit ağırlıkta TYT'de matematiği ve feni olan öğrenci daha öne geçiyor. AYT'ye çok geç başlama, ben AYT'nin önemini MSÜ'den sonra fark ettim. 50 TYT 40 AYT yapan biri, 70 TYT 30 AYT yapan birinin önündedir mesela.
Sonuçlar nasıl Kanka ?

Sınava yaklaşık 12 ay var. Bu yaz bittikten sonra 12. sınıfa başlıyorum. 9-10-11. sınıf temellerim yok. Eşit ağırlığım. Hedefim ilk 170k. 0'dan başlamayı planlıyorum. Zaman, hedefim için yeterli mi? Tavsiyeleriniz nelerdir?
Hocam 170k gözünüz kapalı yaparsınız. 170 binde ne var ki. Güzel çalışırsanız 100 bine girersiniz herhalde.

Nisan civarı Matematiğin Güler Yüzü adlı bir kanalı keşfettim, mesela trigonometriyi 5 saatte özetliyor. Güzel de anlatıyor, tüm özet videolarını soruları tekrar çöze çöze izledim. Mert Hoca'nın 70 videoluk kampları yerine bu Mustafa hoca çok faydalı oldu. Bu şekilde AYT matematik netimi 10'dan 25'lere çıkardım. Okulda her hafta 2 TYT ve 2 AYT denemesi olduk, onun da çok faydası oldu bu konuları kavrayıp kavramadığımı öğrenmek için.

Edebiyatta ise yazar-eser ve dönem özelliklerine yoğunlaştım. Rüştü Hoca ve Türkçenin Matematiği kanalları faydalı oldu (yalnız Türkçenin Matematiği'nin soru tahminleri tutmadı).

Önerim bu yaz TYT'yi hallet (en azından matematikteki tüm konuları hallet, fene de bakabiliyorsan bak). Eşit ağırlıkta TYT'de matematiği ve feni olan öğrenci daha öne geçiyor. AYT'ye çok geç başlama, ben AYT'nin önemini MSÜ'den sonra fark ettim. 50 TYT 40 AYT yapan biri, 70 TYT 30 AYT yapan birinin önündedir mesela.

Hocam 11. sınıfım. Daha öncesinde hiç çalışma alışkanlığım yoktu. Yaşadığım ilçenin en yüksek OBP ile kapatan sayılı liselerinden birindeyim. Sınavlara son güne çalışarak yüksek notlar alıyordum özellikle matematik ve fizikte (85-100 arası). Ama artık 11 olunca işin ciddiyetini anladım ve birkaç haftadır çalışmaya başladım. İlk denemede matematikte 24 net yapmıştım 30 soruda. Fiziği fulledim. Biyoloji ve kimya bilmiyordum hiç. Bugün de deneme olduk. Matematikte 26 soru yapabildim 30 sorudan. Yine 24-25 net bekliyorum. Fizik bayağı zorlayıcıydı ama ondan da Full bekliyorum. Biyoloji kimya yine berbat. Çalışmıyorum çünkü ama en yakın zamanda onlara da çalışmaya başlayacağım. YKS'de 20 30 bin sıralama yapmak istiyorum. En kötü 60 bin. Yapabilir miyim sizce? Neler önerirsiniz?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı