1 yıl mining yapılmış RTX 2060 alınır mı?

• Konuyu başlatan Pxn
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 23
  • Görüntüleme 2B
Bütçe
3500

Pxn

Hectopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Şu an GTX 1050 2 GB kullanıyorum, bütçem çok yok. Karta 1500TL'ye alıcı buldum.
Uncharted oynamak istiyorum bu yüzden yeni kart almam lazım.
3 adet model var 3'ude aynı anda alınmış ve mining yapılmış. Sizce hangi model alınır?

Screenshot_2022-10-16-01-40-50-968_com.sahibinden.jpg

@Parzival kutu fatura yok maalesef. @Xantern 1070 Ti çok eski bir kart degil mi? Ayrıca 1 yıl mining vs 4 yıl aktif kullanım neredeyse aynı senaryo.

RTX 2060'dan 2 yıl daha eski sadece. Tekrar söylüyorum, 1 yıl uzun bir süre.

1 yıl diyordur ama bir yıldanda fazla olabilir fazla güvenmemek lazım çalıştığı ortam kim bilir nasıldır kim bilir ne tamirler görmüştür bütçe arttırıp daha iyi kartlar alınabilir veyahut GTX 1080-1070 bakılabilir AMD istiyorsanızda ikinci el RX 6600 vs.

1 yıl miningli kart bence alınır sorun olmaz. Arka plakada vidadaki garanti etiketi sökülmemiş olsun ve TR garantili ve faturalı olsun bir sorun yaşamazsın diye düşünüyorum. Fiyatı bence gayet iyi 3750 TL.

Bana göre 1 yıl çok uzun bir süre değil, alınabilir. Şu an ikinci el RTX 2060 piyasası ne durumda bilmiyorum. Yani mining yapılmamışla aralarında ciddi bir fark varsa alınır, ama yok 200-300 lira oynuyorsa değmez.

Kim bilir ne tamirler görmüştür.
Tamir falan görmemiştir muhtemelen. İnsanlar ekran kartlarını çok narin şeyler sanıyor ama öyle değiller aslında. Ayrıca çoğu kişi mining'i de abartıyor.

Bana göre 1 yıl çok uzun bir süre değil, alınabilir. Şu an ikinci el RTX 2060 piyasası ne durumda bilmiyorum. Yani mining yapılmamışla aralarında ciddi bir fark varsa alınır, ama yok 200-300 lira oynuyorsa değmez.

Tamir falan görmemiştir muhtemelen. İnsanlar ekran kartlarını çok narin şeyler sanıyor ama öyle değiller aslında. Ayrıca çoğu kişi Mining'i de abartıyor.

Ekran kartları hassas aslında, frekansı biraz fazla yükselttiğin zaman GPU gidiyor, en azından eski kartlarda öyle.

Geri
Yukarı