1 yıl sonra laptop alınır mı?

Hocam laptopunuz var, yüksek ayarlar olmasa da GTA6'yı yine oynayabileceğinizi düşünüyorum. Ben yerinizde olsam yavaş yavaş 4090 bir masaüstü toplamaya çalışırdım.
Gerek var mı ki. Bildiğim kadarıyla her nesilde ( 1xxx 2xxx 3xxx 4xxx ) performans artışı oluyor ve fiyat doğru orantıyla artmıyor. Demek istediğim şey şu ki 4060 yerine 5060 alırsanız hemen hemen aynı parayı vermiş olup daha iyi bir ekran kartı almış oluyorsunuz.

GTA 6'nın bilgisayara ne zamana çıkacağı belli değil, GTA 5 bilgisayara 2 sene sonra çıktı, önümüzde ki 3 yılda ne kartlar çıkar kim bilir. Bence satabiliyorsanız satın, seneye 3050 laptopun yüzüne bakmaz kimse, 1650 değeri görür. GTA 6'yı çok oynamak istiyorsan PS5 veya Series X alabilirsin, ama bunlar bile garanti değil belki Series X ve PS5'in daha iyi sürümleri çıkacak bilemeyiz 🤷
Benim önerim 4060 laptopa geçmeniz, laptopunuzda 2k ekran varsa büyük ihtimal pahalıdır diye düşünüyorum, 4060 ve 4050 ekran kartlı bir laptopa geçmeniz hem paranızı korumanız da hemde güncel oyunlar bir nebze daha iyi oynamanıza olanak sağlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı