1 yılda yazılım mühendisliği kazanılır mı?

WhIr0n

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar başlıkta gördüğünüz gibi sıfırdan sınava kadar dershane ve evde olmak üzere çok çalışacağım yazılım mühendisliği kazanabilir miyim? Korona ve deprem yüzünden lise neredeyse 0

Lise neredeyse 0 ise çok zor. Çok iyi bir program hazırlamanız ve harfiyen uymanız gerekiyor yine de.

Kazanmaktan kasit nedir? Ortalama uzeri bir yer kazanmak icin biraz zor. Ancak herhangi bir universiteyi kazanmis olsan bile tavsiye etmem zira sonrasinda universiteye gectiginde oradaki dersler cok agir gelebilir. 1 yil mezuna kalma imkanin varsa daha iyi olur, ozellikle matematigi iyice oturtabilirsin.

Kazanmaktan kasit nedir? Ortalama uzeri bir yer kazanmak icin biraz zor. Ancak herhangi bir universiteyi kazanmis olsan bile tavsiye etmem zira sonrasinda universiteye gectiginde oradaki dersler cok agir gelebilir. 1 yil mezuna kalma imkanin varsa daha iyi olur, ozellikle matematigi iyice oturtabilirsin.
Bu 1 sene içerisinde dershane ile birlikte sıkı çalışıp, YKS 2024'de girdikten sonra mezuna kalıp tek başına 1 yıl daha çalışılsa çok çok iyi bir üniversite mümkün mü? Temelim orta sayısalım. Sadece yazılım bölümü için demiyorum her hangi bir bölümde olabilir.

Bu 1 sene içerisinde dershane ile birlikte sıkı çalışıp, YKS 2024'de girdikten sonra mezuna kalıp tek başına 1 yıl daha çalışılsa çok çok iyi bir üniversite mümkün mü? Temelim orta sayısalım. Sadece yazılım bölümü için demiyorum her hangi bir bölümde olabilir.

2 yil iyi bir universite icin guzel bir sure. Daha ilerisi kisinin ne kadar verimli, zeki olduguna ve sinav psikolojisi yonetimine bagli. Ilk 5000 icin bir sey diyemem buralara giren kisilerin genelde hayatlari duzenli calismakla geciyor, hayatlari boyunca dersleri iyi olmustur mesela. Istisnalar vardir elbette.

Bence yapabilirsiniz hocam, öncelikle Udemy gibi siteler üzerinden eğitim almanızı tavsiye ederim.

Evet oradan bakıyorum kurslara ama odaklanmak için bu yıl bırakacağım. Teşekkürler yinede

2 yil iyi bir universite icin guzel bir sure. Daha ilerisi kisinin ne kadar verimli, zeki olduguna ve sinav psikolojisi yonetimine bagli. Ilk 5000 icin bir şey diyemem buralara giren kisilerin genelde hayatlari duzenli calismakla geciyor, hayatlari boyunca dersleri iyi olmustur mesela. Istisnalar vardir elbette.

5000 için çok iddialı değilim yani yazılım mühendisliği istiyorum sadece ilk 250bine girsem yetiyor diye gördüm.

Lise neredeyse 0 ise çok zor. Çok iyi bir program hazırlamanız ve harfiyen uymanız gerekiyor yine de.

Bana da öyle geliyor ama hayalim için uğraşmak istiyorum.

Geri
Yukarı