1 yıllık iPhone 11 pil sağlığı %92 oldu

28 Aralık 2022'den beri kullandığım iPhone 11 cihazımın şu an pil sağlığı 92 oldu. İyi mi sizce?

Mümkünse cihazı güncellemeni tavsiye etmiyorum. Performans ve pilden kaybın oluyor. Aynı bu konuda bahsettiğim gibi.

Güncelledikçe daha hızlı düşecek. Güncelleme ihtiyacı hissetmiyorsanız kalsın hangi sürümdeyse.

Hocam güncelleyince tekrar ölçüyor ama yeni veya kötü sürümlerde yanlış ölçüyor veya daha hızlı sağlığı sağlığı düşüyor o yüzden pili takıyorsanız stabil sürümlere güncelleyin.

Hocam güncelleyince tekrar ölçüyor ama yeni veya kötü sürümlerde yanlış ölçüyor veya daha hızlı sağlığı sağlığı düşüyor o yüzden pili takıyorsanız stabil sürümlere güncelleyin.

Güncelleyince tekrar ölçmüyor. O hesaplayıcı sizin zannettiğiniz gibi güncellerken devreye giren bir şey değil. Her şarjdan sonra kontrol ediyor. Yani mevcut sürümden memnunsa kullanıcı pil sağlığı dışında performans vsden memnunsa güncellemesine gerek yok o sürüm onun için stabildir zaten. Bu sürüm stabil şu sürüm stabil değil gibi bir şey de söylenemez iOS için.

Güncelleyince tekrar ölçmüyor. O hesaplayıcı sizin zannettiğiniz gibi güncellerken devreye giren bir şey değil. Her şarjdan sonra kontrol ediyor. Yani mevcut sürümden memnunsa kullanıcı pil sağlığı dışında performans vsden memnunsa güncellemesine gerek yok o sürüm onun için stabildir zaten. Bu sürüm stabil şu sürüm stabil değil gibi bir şey de söylenemez iOS için.

Yanlış desem yanlış gelmedi doğru desem o da değil🤔

Yanlış desem yanlış gelmedi doğru desem o da değil🤔

Bu kanıtlanmış bir şey değil. Ben forumda birçok insana aynı şeyi söylüyorum çevremde de bizzat tanık oluyorum. Güncellemelerle pil sağlığı hızlı düşüyor bu ispatlanmayan gerçek yaşanan örneklerini de verebilirim.

Güncellemeyle birlikte batarya yüzdesinin anlık oranı o an kaçsa o yazacaktır. Yani güncellemeyle pek de bir alakası yok %98 yazan batarya belki de aslında o an %92 olmuş olabilir yani belirli bir periyotta o veri güncellenecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı