1 Yıllık İşlemcinin Termal Macunu Değişmeli mi?

mcmillian

Kilopat
Geçen sene Şubat ayında sistem topladım. İşlemci olarak AMD Ryzen 7 1700X tercih ettim. O günden beri hiçbir işlem yapmadım. İki hafta önce 1 kere saç kurutma makinesiyle içindeki tozunu aldım. Ama işlemcinin termal macununu değiştirmedim. Bilgisayarım sürekli download yapar, internette ne var ne yok sömürür. 7/24 çalışan bir bilgisayar. Bir de bunun yanında Call of Duty, Battlefield, GTA 5 gibi oyunlar da oynuyorum. Render işlemi yapmıyorum.

İşlemci sıcaklık değerlerinin normal bir seviyede olduğunu düşünüyorum. Aşırı yük altında kalmadığını görev yöneticisinden kontrol ediyorum.

Sizce termal macununu yenileme zamanı geldi mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim eski masaüstü pc de intel e7300 işlemci var abartmıyorum tam 10 yıldır macun yenilemedim çünkü ısınma fazla değil ama dizüstü pc deki i5-2410m işlemcinin macununu 2 senede bir yeniliyorum konuyu gördüğüm iyi oldu masaüstü pc deki macuna bakacağım bugün :)

Ben ısınma problemi olmasa bile senede 1 defa değiştiriyorum ne olur ne olmaz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı