Ryzen 5 5600G işlemcinin termal macunu hangi sıklıkta değişmeli?

Lexz1

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba, ben Ryzen 5 5600G modelindeki işlemciyi kullanıyorum. İşlemci ile sistemimi toplayalı 4 ay gibi bir süre oldu günde 8 saat bazen daha fazla kullanmaktayım. Sizce termal macunu değiştirme zamanım gelmiş midir? Sıcaklık değerlerimi hiç kontrol etmediğim için şu anki ısımın fazla olup olmadığının farkına varamıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır. Ortalama 2 sene falan dayanir eski sistemimde 4 sene sonra macun değiştirmiştim macun hala kıvamını koruyordu yani iyice kurumadan değiştirmenin pek anlamı yok isinmalar kapatmalar başlayınca değiştirirsiniz.

Merhaba, ben Ryzen 5 5600G modelindeki işlemciyi kullanıyorum. İşlemci ile sistemimi toplayalı 4 ay gibi bir süre oldu günde 8 saat bazen daha fazla kullanmaktayım. Sizce termal macunu değiştirme zamanım gelmiş midir? Sıcaklık değerlerimi hiç kontrol etmediğim için şu anki ısımın fazla olup olmadığının farkına varamıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
Sıcaklık değeri fazla olsada yakın olduğunu düşünüyorum.En az 7 8 ay daha gider.

Yeni konular

Geri
Yukarı