1 yıllık kullanımın ardından ASUS TUF Gaming H3 7.1 incelemesi

Selamlar, bu yapacağım ilk inceleme olacak. Eksiğim varsa belirtin lütfen. Bildiğiniz üzere 13 Ocak 2021'de BİM'e SteelSeries Arctis 1 ve bir kaç tane daha SteelSeries ürünü gelmişti. O zamanlar kulaklığım yoktu, hoparlör kullanıyordum. 13 Ocak günü ben de BİM Muharebesine katıldım fakat kulaklığı alamadım. Aradan bir kaç gün geçti, arkadaşımın önerisiyle ASUS TUF Gaming H3 7.1 kulaklığını incelemeye başladım. Kulaklık güzel duruyordu, internetten bir kaç videosunu izledikten sonra almaya karar verdim. Sanırım 367 TL gibi bir fiyatı vardı. Şuan en ucuz 537 TL. Tam olarak ne zaman sipariş verdiğimi hatırlamıyorum fakat ürün 20 Ocak 2021 günü elime geçti.
Kutusunun dışını inceledim ve herhangi bir sıkıntı görmedim. Ürün içinde 3.5 mm ses/mikrofon ayırıcı kablo geldi. Kablosu epey bir uzundu. Ayırıcıyı da takınca iyicene uzun bir kabloya sahip oluyordunuz. Ürünü ilk elime aldığımda kullanılan malzemenin kalitesini gerçekten hissettirdi. Malzeme kalitesi cidden çok güzeldi, halen daha güzel. Şuana kadar hiç soyulma vs. yaşamadım. Kulaklığı taktığımda dışarıdan gelen sesleri epey bir engelledi. Yalıtımı iyiydi. Ses kalitesi güzel, diğer kulaklıklardan çok bir farkı olduğunu düşünmüyorum. Ayrıca kendisi sanal 7.1 çevresel ses teknolojisine sahip. CS:GO, Valorant gibi rekabetçi ve ses kasmayı gerektiren oyunları pek oynamadığım için bu konu hakkında pek bir şey söyleyemeyeceğim. Gelelim mikrofona. Mikrofonu ise sesi güzel ve net bir şekilde iletiyor. İsterseniz videolarını izleyebilirsiniz. Genel olarak söyleyeceklerim bunlardı.

[+] yönleri:

Malzeme kalitesi çok güzel ve hoş.
Mikrofonu sesi temiz ve net bir şekilde iletiyor.
1 yıldan fazladır kullanıyorum, herhangi bir soyulma olmadı.
Pedleri yumuşak ve rahat. Yazın terleme yapabilir.
Ses kalitesi güzel.

[-] yönleri:

Sesi kulaklıktan arttırmaya veya azaltmaya çalışırken kimi seviyelerde ses sağ veya sol tarafta daha baskın oluyor.
Mikrofon kimi zaman sesimi algılamıyor, biraz oynatırsam sıkıntı kalmıyor.

Ürünün teknik özellikleri:
Bağlantı3.5 mm(1/8”) konektör ses/mikrofon kombo
PlatformPC
MAC
Mobil cihaz
PlayStation® 4
Xbox 360®
Nintendo Switch
SürücüSürücü Çapı: 50 mm
MikrofonTek Yönlü
Empedans32 Ohm
Frekans Tepkisi (kulaklıklar)Kulaklık : 20 ~ 20000 Hz
Pick-up PatternMicrophone boom:
Uni-directional
Frekans TepkisiMicrophone boom:
Kulaklık : 50 ~ 10000 Hz
DuyarlılıkMicrophone boom:
Kulaklık Hassasiyeti : -40 dB
Kablo1.3m kulaklık kablosu + 1.3m ayırıcı kablo
Ağırlık294g
AksesuarlarHızlı başlama rehberi
3.5mm ses/mikrofon ayırıcı kablo

Dipnot: Bir takım sebeplerden dolayı ürünün fotoğrafını ekleyemedim. İnternetten bakabilirsiniz, 4 farklı renge sahip.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eline sağlık, bir dahaki incelemende mümkünse fotoğraf da koy derim. Bir de biraz az yazmışsın, gerçekten dibine kadar bilmek isteyenler için detay kısmı yetersiz kalmış olabilir.

Eline sağlık, bir dahaki incelemende mümkünse fotoğraf da koy derim. Bir de biraz az yazmışsın, gerçekten dibine kadar bilmek isteyenler için detay kısmı yetersiz kalmış olabilir.
Yorumlarınız için teşekkür ederim. İncelemede belirttiğim gibi bir takım sebeplerden fotoğraf ekleyemedim. Yazıyı az yazmamın sebebi okuyan kişinin gözünü uzun uzun satırlarla yormamak. Belki bu amacımı gerçekleştiremedim ama olsun. Bir dahaki incelememde bunun gibi detaylara daha çok dikkat edeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı