10.000-18.000 TL tasarımcılar için dizüstü bilgisayar önerisi

atlantisegidek

Decapat
Şirketteki grafik tasarımcılar için renkleri güzel verebilen, renderlarda falan kasmayacak güçlü bir dizüstü bilgisayar lazım.
Model şeçenekleri de; Dell, ASUS, Lenovo, HP.
Fiyat aralığı; 10-18 bin arası olabilir.

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Monster Huma, grafik işleri ve render için güzel performansı var. Bahsettiğiniz markalardan daha günceldir ve daha üst düzey performans verir. Ayrıca 4K ekran seçeneğiyle iş için idealdir. 32GB RAM ile işinizi görür :)

Marka önyargınızdan vazgeçerseniz,

Monster kalitesiz demiyorsanız,

i9 9900K olan Monster çok güçlü duruyor.
Monster Huma, grafik işleri ve render için güzel performansı var. Bahsettiğiniz markalardan daha günceldir ve daha üst düzey performans verir. Ayrıca 4K ekran seçeneğiyle iş için idealdir. 32GB RAM ile mevzu kilit bence :)

i7 9750H ve GTX 1650 ile fiyat aralığındaki rakiplerini render'da nasıl alt edecek sizce?
Önerdiklerimden Asus'a yönelecekseniz,
modeline kesinlikle bir bakın derim. Ekran kartı ve işlemci yönünden daha güçlü,
17.3inç 240Hz IPS ekran.

i7 9750H ve GTX 1650 ile fiyat aralığındaki rakiplerini render'da nasıl alt edecek sizce?

Haklısınız, o zaman şöyle yapalım.

Önerdiklerimden Asus'a yönelecekseniz,
modeline kesinlikle bir bakın derim. Ekran kartı ve işlemci yönünden daha güçlü,
17.3inç 240Hz IPS ekran.

Ben 16GB RAM'in yeteceğini sanmıyorum. Eğer RTX 2070 Super kullanılacak büyüklükte bir iş yapılıyorsa 32GB RAM kullanılmalı. 16GB RAM ekleyince Tulpar'ın fiyatı üst bütçeyi 800 TL aşıyor sanırım.

Haklısınız, o zaman şöyle yapalım.

Ben 16GB RAM'in yeteceğini sanmıyorum. Eğer RTX 2070 Super kullanılacak büyüklükte bir iş yapılıyorsa 32GB RAM kullanılmalı. 16GB RAM ekleyince Tulpar'ın fiyatı üst bütçeyi 800 TL aşıyor sanırım.
Öyleyse 800'ü sonra öder. 32GB RAM-9750H-2070 mi 16GB-10750H-2070 Super mi tarafını seçsin. RAM artırılabilir.

Tavsiyeler için teşekkürler, hepsi çok değerli bilgiler ve marka takıntısı var ne yazık ki. Monsterda ki bilgisayarlar fiyat performans olarak çok daha iyi fakat ne yazık ki şirket tarafında pek uygun görülmediğinden msi ve monster gibi markaları direk elemek durumunda kaldım.

Tavsiyeler için teşekkürler, hepsi çok değerli bilgiler ve marka takıntısı var ne yazık ki. Monsterda ki bilgisayarlar fiyat performans olarak çok daha iyi fakat ne yazık ki şirket tarafında pek uygun görülmediğinden msi ve monster gibi markaları direk elemek durumunda kaldım.
Haklısın, ofiste Monster kullanmak da tuhaf olurdu. Performans zaten bir noktadan sonra fazla farketmiyor, o kadar da önemli değil. Ve bir laptop alırken tek belirleyici faktörler işlemci, ekran kartı vb. de değil.

O zaman yukarıda belirttiğim HP Omen ideal olabilir.

Daha prestijlisi ve ofis ortamına yakışanı ise Alienware olacaktır.

Alienware M15 RTX2070

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı