10.000₺ laptop önerisi

Bütçe
10000
O zaman 17,3 inç benim attığım modeli tercih edin derim Valorant CS PUBG Rocket League gibi oyunları çok rahat kaldırır ve i7 10750H yabana atılacak bir işlemci değil işinizi fazlasıyla görür büyük ekran sizin daha çok işinize yarayacaktır fanboy değilim sizi düşünüyorum ondan büyük ekranda ısrarcıyım.

Şu anda
15.349, 90 TL :(
Bu iki site arasındaki fiyat farkının sebebi nedir ?

Maalesef, ben aldığımda dolar 6 civarıydı. İlk gelen partiden aldım, driver sayfası bile yoktu cihazın. O kadar erken. Türkiye'de yeni laptop alınacaksa ilk geldiği zaman almak şart oldu.

Bütçe yeterse Bravo 17 bakılabilir aslında.
10.000-15.000 civarı düşünüyordum. Ama ne kadar düşük olup ihtiyaçlarımı karşılarsa o kadar iyi. Fiyat yükseldikçe oyundan vazgeçip garip bir şekilde macbook'lara ilgim artıyor.

10.000-15.000 civarı düşünüyordum. Ama ne kadar düşük olup ihtiyaçlarımı karşılarsa o kadar iyi. Fiyat yükseldikçe oyundan vazgeçip garip bir şekilde macbook'lara ilgim artıyor.
Macbook alacaksan burada hiç gezme hocam, ancak bildiğim kadarıyla ekranları küçük ve oyun performansları düşük. Yani mesela M1 çipi ekran kartı gücü olarak GTX 1050 Ti ile eşit ki artık ömrünü tamamlamış bir karttır kendileri. Yani bence Macbook almayın, sonuçta canınız hiç mi sıkılmayacak yada hiç mi oyun oynamayacaksınız? Eğer cevabınız evet ise o zaman Macbook tam size göre.

Macbook alacaksan burada hiç gezme hocam, ancak bildiğim kadarıyla ekranları küçük ve oyun performansları düşük. Yani mesela M1 çipi ekran kartı gücü olarak GTX 1050 Ti ile eşit ki artık ömrünü tamamlamış bir karttır kendileri. Yani bence Macbook almayın, sonuçta canınız hiç mi sıkılmayacak yada hiç mi oyun oynamayacaksınız? Eğer cevabınız evet ise o zaman Macbook tam size göre.
Macbook'un pek taraftarı olmadığım için sizin görüşlerinizi almak istedim. Önerdiğiniz MSI lardan birinde karar kılacağım sanırım.

Bir de sanırım çoğu freedos olarak geliyor. Windowsun kendi sitesinden satın alıp kurmam yeterli mi ?

Bir de sanırım çoğu freedos olarak geliyor. Windowsun kendi sitesinden satın alıp kurmam yeterli mi ?
Satın almanıza gerek yok; internette bir sürü 100-50 TL arasında OEM anahtarlar satılıyor. Bu anahtarların Microsoft'un internet sitesinde satılandan tek farkı anakarta yapışıyorlar. Yani mesela sen bir anahtar aldın, ismi de "X" olsun. Sen bu X anahtarını kullandın bu cihazda 4 yıl sonra yeni bir cihaza geçtiğinde o X anahtarını yeniden kullanamıyorsun, yeni anahtar alman gerek. Bir de mesela sen bu X anahtarını kullandın ya MSI cihazında; istersen 10-100 defa format at bu X anahtarı kaybolmuyor, yani hep geçerli oluyor. Bu sayede her format sonrasında anahtar girmek zorunda kalmıyorsun.

Geri
Yukarı