10.000 TL akıllı LCD TV önerisi

• Konuyu başlatan V12
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 193

V12

Hectopat
Dostlar maksimum bütçe bu. Taksit ile alacağız. Taksit ile birlikte 12bin TL üstüne çıkmaması lazım fazla taksit yapan bir yer olursa iyi olur, teşekkürler şimdiden.

Kaç inç? 2 ay önce Philips aldım 15 bin liraya Vatan'dan komisyonsuz 12 ay taksit yapmışlardı. Tabi aynı fiyatta değildir ama taksit açısından baya iyiydi. Bakabilirsin oraya.

Marka olarak Philips, LG ve Samsung dışına çıkmanı önermem. Sony de iyi ancak çok pahalı. Risk alabilirim dersen TCL alınabilir, satış sonrası servis tarafı iyi değil ama cihazlar fiyat performans olarak çok iyi. Yapman gereken şey mağaza gezmek. Gözünle görmeden hiçbir şekilde TV alınmaz. Gideceksin bakacaksın, boyutuna da aynı şekilde karar verip sonra internetten fiyat araştırması yapacaksın. Mağazadan da alabilirsin internet ile çok fark yoksa, hangi karta kaç taksit kaç komisyon ona göre değişir zaten alacağın yer.

Ön bilgi olarak şunu söyleyeyim, saydığım üst sınıf markalarda 4K panellerde 4 farklı model var isimleri değişik hepsinin. VA paneller var, bunlar üçe ayrılıyor. Alt model ile orta model arasında çok fazla görüntü kalitesi farkı var aynı panel olmasına rağmen. Çünkü işlemcileri farklı. Bir de üst modeller var onlar orta model ile aynı görüntü kalitesi sunuyor ama birkaç tatlı artı özelliği oluyor. Philips'te en üst modelde FreeSync, 120hz gibi özellikler vardı mesela. 4K oyun oynamayacaksan hiç gerek yok bunlara bakmaya. 4. model ise OLED, tabi en iyisi ama hiç bakma uçuk fiyatları. Ben 55 inç alt model alacaktım son anda mağazada 50 inç orta model gördüm ve direkt 50 inç ama görüntüsü daha iyi olanı aldım. Durum bu şekilde.

Marka olarak Philips, LG ve Samsung dışına çıkmanı önermem. Sony de iyi ancak çok pahalı. Risk alabilirim dersen TCL alınabilir, satış sonrası servis tarafı iyi değil ama cihazlar fiyat performans olarak çok iyi. Yapman gereken şey mağaza gezmek. Gözünle görmeden hiçbir şekilde TV alınmaz. Gideceksin bakacaksın, boyutuna da aynı şekilde karar verip sonra internetten fiyat araştırması yapacaksın. Mağazadan da alabilirsin internet ile çok fark yoksa, hangi karta kaç taksit kaç komisyon ona göre değişir zaten alacağın yer.

Ön bilgi olarak şunu söyleyeyim, saydığım üst sınıf markalarda 4K panellerde 4 farklı model var isimleri değişik hepsinin. VA paneller var, bunlar üçe ayrılıyor. Alt model ile orta model arasında çok fazla görüntü kalitesi farkı var aynı panel olmasına rağmen. Çünkü işlemcileri farklı. Bir de üst modeller var onlar orta model ile aynı görüntü kalitesi sunuyor ama birkaç tatlı artı özelliği oluyor. Philips'te en üst modelde FreeSync, 120Hz gibi özellikler vardı mesela. 4K oyun oynamayacaksan hiç gerek yok bunlara bakmaya. 4. model ise OLED, tabii en iyisi ama hiç bakma uçuk fiyatları. Ben 55 inç alt model alacaktım son anda mağazada 50 inç orta model gördüm ve direkt 50 inç ama görüntüsü daha iyi olanı aldım. Durum bu şekilde.

Hocam yazdıklarınızın tamamını okudum dediklerinizi anladım bir de TV olarak tam marka model vererek önerseydiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı