10.000 TL bilgisayar toplama önerisi

Bütçe
10.000TL

Dietil Sülfat

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Ben bu sömestr tatilinde bir bilgisayar toplamayı düşünüyorum. Ancak toplamayı pek beceremem çünkü parça uyumluluğu olayını hiç bilmiyorum. Bütçe bin lira kadar esneyebilir. Monitör dahil bir sistem önerisi yapabilir misiniz?

Son düzenleme:

Dosya Ekleri

• 20200113_225919.jpg
    20200113_225919.jpg
    74,3 KB · Görüntüleme: 29
Kasa 8 bin monitör olarak da bunu alırsanız toplam 10 bin civarı oluyor.

Monitör olarak öneride bulunamıyorum. Panel tipi olarak VA öneririm. 1080P 144Hz VA güzel gider bu sisteme.
Yanıtlarınız için çok teşekkür ederim. Monitörü SkyBluesın dediği monitörü alacağım. Ancak kasa olarak ikiniz arasında kaldım.

GameBooster ?

Ekran kartı: ASUS ROG STRİX RTX 2060 OC (SÜPER veya Normal )
İşlemci: Ryzen 5 3600
Anakart: B450M Pro M2 Max
Kasa: Cooler Master MB511
Psu: Corsair TX750 W
Ram: Corsair Vengeance 2x8 GB 3000 MHZ
HDD: Seagate Barracuda 2TB 7200 RPM

Sistemde RTX 2060 ın soğutma modeli gayet iyi çalışır.Anakart bakımından olaya bakarsak Ryzen 3.nesilleri tak çalıştır yapabilirsiniz.Psu Gold sertifikalı olduğu için elektrik daha az tuketecektir ve elektrik faturası az gelecektir.Kasaya bakacak olursak hava akışı,sürkilasyonu gayet güzel ve bu kasanın içinde güç kaynağı(psu) olmayanı alın psu yu siz kendiniz aldığınız da takarsiniz.Ekran kartının yanında parantez açtım eğer SÜPER modelini alırsanız işlemcinin Stok soğutucusunu kullanmak zorunda kalırsınız.Eger normal modelini almak istiyorsanız 500 tl ye de bi Thermaltake'nin işlemci sogutucularini alabilirsiniz.Monitör konusuna gelirsek çok akıcı oynamak istiyorsanız 144 hz 24 ekran monitor öneririm.Eger büyük ekran oynamak istiyorsanız 27 ekran 75hz bir AOC monitorune başvurubilirsiniz.Akıcı ve büyük ekran için bütçenizi 10000 tl nin üstüne cikarmaniz gerek :)

Gigabyte psu alınmaz

Yanıtlarınız için çok teşekkür ederim. Monitörü SkyBluesın dediği monitörü alacağım. Ancak kasa olarak ikiniz arasında kaldım.
Ben 2070 super i 2k monitör ile daha iyi olur diye seçmedim. İyi bir 2k 144 hz monitör de 3 binden aşağı pek yok. Ama bütçenizi yükseltme şansınız varsa 2070 superli sistemle 2k monitör alıp zevkini çıkarmak tabi daha mantıklı.

Yanıtınız için teşekkür ederim. Galiba en çok aklıma yatan sistem bu oldu. PSU ve kasasını değiştirip bu sistemi alacağım herkese mesajları için teşekkürler.

8k Sistem bence o kadar para veripte 2060 almak çok mantıksiz ya :D istersen ssd arttırabilirsin 512 yeter diyorsan 2k 2.5k arası güzel bir monitörle iş götürür benim alacağım sistem arkadaşlar yardımcı oldular sağolsunlar :D

Dosya Ekleri

• Sinerji PC.png
    Sinerji PC.png
    20,9 KB · Görüntüleme: 39
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı