10.000 TL bütçe sistem tavsiyesi

xxsarcasm

Centipat
Arkadaşlar merhana, yardım ve görüşlerinize açığım. Bu işlerden pek anlamam.

2070 Super ile bir oyun bilgisayarı kuruyorum. Amacım 2K oyun oynamak.

Sorularım:
- Sistem iyi mi? Şu parça yerine şu daha iyi olur dediğiniz bir şey var mı?
- Işlemci iyi mi yoksa i5-9600K mı almalıyım?
- 1000₺ daha koyup 3700K almak mantıklı mı?
- Yeni işlemciler yolda diyorlar, bu anakart çok mu kötü? Yeni çıkan işlemcilerle birlikte çöp mü olur?

FGzEJq.jpg

Sistemi resim olarak ekledim. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Bütçem tam 10400 lira, bu sistem 10350 falan yapıyor. 10400'ü 1₺ bile aşamıyorum. Tavsiyeleri ona göre alayım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Amacım 2K oyun oynamak diyorsun, FHD Monitör alıyorsun.

Belirtmeyi unutmuşum, o yanlış eklendi çıkarılacak. Keşke bu eleştirinin yanında sorularıma da yardımcı olsaydınız.
işlemciyi i5-9600k yaparsan iyi olur anakart iyi istersen başka bi takarsın

Ryzen 3700x daha performanslı görünüyoe testlerde hocam ve 7nm olduğu için daha çok kafama yattı. 9600k'nın avantajı nedir fiyat olarak aynı daha iyi performans verir diyorsanız onuda düşüneyim.

Evga 2070 Super black gaming
3700x
Corsair 3600 mhz 2x8
Msi x570 gaming edge wi-fi
Xigmatek cockpit

Yakın zamanda topladığım bu sistemle Rdr 2, Ac odyssey, Metro exodus, Witcher 3, Resident evil 2 remake, Control gibi oyunları test ettim. Ultra high grafik ayarlarında 2k çözünürlükte çok rahat en düşük 60 fps oynayabildim. Ozellikle Rdr 2 gibi bir oyunu 2k da oynamak ayri bir keyifli gercekten. Bendeki sistemin performansı beni çok tatmin etti. Tavsiyede bulunabilirim sana. Ayrıca yayın içinde kullanıyorum çok rahatım yayın sırasında.

Evga 2070 Super black gaming
3700x
Corsair 3600 mhz 2x8
Msi x570 gaming edge wi-fi
Xigmatek cockpit

Yakın zamanda topladığım bu sistemle Rdr 2, Ac odyssey, Metro exodus, Witcher 3, Resident evil 2 remake, Control gibi oyunları test ettim. Ultra high grafik ayarlarında 2k çözünürlükte çok rahat en düşük 60 fps oynayabildim. Ozellikle Rdr 2 gibi bir oyunu 2k da oynamak ayri bir keyifli gercekten. Bendeki sistemin performansı beni çok tatmin etti. Tavsiyede bulunabilirim sana. Ayrıca yayın içinde kullanıyorum çok rahatım yayın sırasında.

Teşekkürler hocam, bu tarz bir sistem yapmaya karar verdim. 3600mhz galiba cl'si yüksek oluyor cl18 falan yavaş kalıyor mu?

Ben cl18 kullanıyorum. Söylenenlere göre cl 16 ile arasında bir kaç fps oynarmış. Bu arada sistem toplarken ramlarden tam performans alabilmek için anakart ram uyumluluk listesine biz göz atmanı tavsiye ederim. Her ram her anakartta tam uyumlulukta çalışmayabiliyor. Örneğin benim ramlerim 3600 mhz fakat 3466'da çalıştırabiliyorum. 3533 veya 3600 gibi değerlere çıkardığımda işlemciye yük bindiğinde bilgisayar kendini resetliyor.

Niyetiniz 2K ise şuan için 2600X yeterli. Kendinizi göz gezdirin video'ya arada ortalama 10 FPS oynamakta.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı