10.000 TL Bütçeli Oyuncu Sistemi Toplama ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Mehmet Dmr

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar, ablam bilgisayar öğretmenliği okuyor. Bu sene donanım dersi görüyor. Onların öğretmeni, 10.000 TL bütçe ile bir bilgisayar toplamalarını istemiş. Klavye, mouse, hoparlör her şey dahil. En güçlü bilgisayarı kim toplarsa, en yüksek puanı o alır demiş öğretmen. :) Ben de ablam düşük puan almasın diye, sizden yardım almak için açtım konuyu. Topladığım sistemde eksik ve hatalar var ise hep beraber düzeltiriz. Bu arada ne amaçlı olacağı hakkında, istediğinizi seçin demiş. Bizde oyun amaçlı seçtik. Evet şimdi gelelim topladığım sisteme. :D
Anakart
VATAN COMPUTER - ASUS - Rampage IV Formula Intel X79 Soket 2011 DDR3 2400MHz(O.C.)Anakart - Anakart
İşlemci
VATAN COMPUTER - INTEL - Core i7 3930K Soket 2011 3.2GHz 12MB
Ekran Kartı
VATAN COMPUTER - SAPPHIRE - HD7990 GDDR5 6GB 768Bit(384x2) AMD Radeon DX11.1 Ekran Kart
Ram
VATAN COMPUTER - KINGSTON - 32GB (4x8GB) HyperX Genesis XMP DDR3 1600MHz CL9 Kit Ram - Ram
Sabit disk
VATAN COMPUTER - SEAGATE - 3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk - Dahili Harddisk
SSD
VATAN COMPUTER - CORSAIR - 128GB Force GS Serisi Sata 3.0 SSD (560MB Okuma / 535MB Yazma) - Solid State Disk
İşlemci Soğutucu
VATAN COMPUTER - CORSAIR - Hydro Serisi
Kasa
VATAN COMPUTER - CORSAIR - CARBIDE SER
Monitör
VATAN COMPUTER - SAMSUNG - 24'' S24B350H GEN
Dvd sürücüsü
VATAN COMPUTER - ASUS - DRW-24B5ST 24X
Hoparlör
VATAN COMPUTER - CREATIVE - INSPIRE T6300 5+1 SPEAKER - Hoparl
Klavye-Mause
VATAN COMPUTER - LOGITECH - MK520 2.4GHz WIRELESS DESKTOP - Klavye
Webcam
VATAN COMPUTER - LOGITECH - C920 FULL HD 1080p 15MP CARL ZEISS WEBCAM - Webcam
Modem
VATAN COMPUTER - ASUS - DSL-N12E 300MBPS KABLOSUZ-N ADSL2+ 4 PORT MODEM - Modemler

Arkadaşlar, %25 indirim ile 8.082 TL tutuyor. Bilgisayar, oyun amaçlı olduğu için Ekran kartını yüksek tuttum. :D 2000 TL'miz kaldı. 2000 TL ile ne yükseltebiliriz. Şimdiden herkese teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
32 GB Ram aldıktan sonra 1600 MHz olmasının hiç bir mantığı yok bence. Biraz değişik olmuş. Ayrıca ablan donanım okuyorsa daha iyi bir sistem toplayacaktır dimi?

İşlemcinin yeni serisi çıktı ona baksana. Daha iyi olur gibi geliyor bana.

32 GB Ram aldıktan sonra 1600 MHz olmasının hiç bir mantığı yok bence. Biraz değişik olmuş. Ayrıca ablan donanım okuyorsa daha iyi bir sistem toplayacaktır dimi?

Ablamın çok bilgisi yok. Ben de sizden yardım alıyorum. :) Bu RAM konusu anlamadım. MHz mi yükseltmemiz lazım ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Haluk Sekendiz ne güzel öneri yapmış işte. Geriye kalanına ekran kartının üst modelini al. HDD kullanma SSD al sadece. Al sana iyi bir sistem. W8 eklemeyi de unutmasın.

Sizce donanımda okusalar GB miktarına bakıp GT630 yazıp var mıdır ? :D 4 GT630 SLİ WOW :D :D

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı