10.000 TL Bütçeli Oyuncu Sistemi Toplama ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ekran kartı olarak HD 7990 iyi olmaz mı ? Sonuçta sistem alınmayacak ama oyun amaçlı olduğu için öğretmenin bunlara dikkat edeceğini düşünüyorum. RAM olarak ise 1600 MHz'den yukarı artırabilir miyiz ? Çünkü O.C yapılacak gibi düşünelim. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Ablan donanım dersi görüyorsa parçaları kendisi seçmeyi bilmeli

Ablan donanım dersi görüyorsa parçaları kendisi seçmeyi bilmeli

Oda kendine göre bir sistem topluyor. Ama bilgisi benim kadar değil. Şuan Ağrı'da okuyor. İkimiz de topladığımız sistem'leri karşılaştıracağız. Sonra bir sonuca varacağız. Sonuçta keyif için konuyu açmadım. Görüşlerinizi bildirdiğiniz için teşekkür ederim. Aslında şu konuya baksaydım, Sistem Önerileri - Eylül 2013 | Technopat belki konu bile açmaya ihtiyaç duymazdım.

- - - Güncellendi - - -

Ahahaha canım sıkıldı demiyorda ablam bilgisayar öğretmenliği okuyor diyor. :D

Forumda yenisin galiba. Bilip bilmeden, ön yargılı davranıyorsunuz. Bilgisayar öğretmenliği okumuyorsun. O zaman konuşmaya hakkın yok. Recep abi'nin beni anlayacağını düşünüyorum. Sonuçta oda öğretmenlik okumuştu galiba.

Oda kendine göre bir sistem topluyor. Ama bilgisi benim kadar değil. Şuan Ağrı'da okuyor. İkimiz de topladığımız sistem'leri karşılaştıracağız. Sonra bir sonuca varacağız. Sonuçta keyif için konuyu açmadım. Görüşlerinizi bildirdiğiniz için teşekkür ederim. Aslında şu konuya baksaydım, Sistem Önerileri - Eylül 2013 | Technopat belki konu bile açmaya ihtiyaç duymazdım.

iPadden girmeseydim sana kendi düşündüğüm sistemi atardım ama daha konuyu zor açıyorum :D

[h=1]MSI BIGBANG-XPOWERII INTEL X79 SOKET 2011 DDR3 2400MHZ(OC.) SATA 3.0 USB 3.0 ANAKART[/h][h=1]COOLER MASTER COSMOS II PURE BLACK ALUMINYUM FULL TOWER KASA[/h][h=1]COOLER MASTER SILENT PRO GOLD 80PLUS 1200W MODÜLER GÜÇ KAYNAĞI[/h][h=1]ASUS BW-14D1XT/BLK/G/AS 14X BLU-RAY / DVD / CD YAZICI[/h][h=1]SAPPHIRE HD7990 GDDR5 6GB 768BIT(384X2) AMD RADEON DX11.1 EKRAN KARTI[/h][h=1]GSKILL 32GB (4X8GB) RIPJAWSX DDR3 1600MHZ CL9 QUAD KIT RAM[/h][h=1]INTEL CORE I7 4960X SOKET 2011 3.6GHZ 15MB ÖNBELLEK İŞLEMCI[/h][h=1]COOLER MASTER EISBERG 240L PRESTIGE SIVI SOĞUTMA SİSTEMİ[/h][h=1]WD 3.5" 4TB CAVIAR BLACK SATA 3.0 7200RPM 64MB CACHE HARDDISK[/h][h=1]SAMSUNG 840 PRO 512GB SATA 3.0 (OKUMA 540MB / YAZMA 520MB) SSD[/h][h=1]PHILIPS 29" 298X4QJAB/00 GENİŞ EKRAN LED IPS MONİTÖR[/h]
12924 lira.

Ekran kartının markasını değiştir. İki adet alarak CrossFire X yapmanı da önerebilirim.

Arkadaşlar, sistem'i böyle toparladım. Arkadaşlar, tekrar söylüyorum. Sistem alınmayacak sadece ödev için toplanılıyor. Ödevin konusu ise, 10.000 tl bütçe ile en iyi bilgisayar. Hani öğretmen dikkat edeceğiniz ayrıntılı noktalar var demiş. Ben onun için crossfire düşündüm. :D Sizce olmuş mu ? Olmuşsa, Konunun kilitlenmesini isteyeceğim de. :) Bu arada, 2 adet HD 7970 mi yoksa 4 adet HD 7950 mi daha performanslı olur. Hani ben 4 adet crossfire yapalım diyorum. :)
Anakart
http://www.vatanbilgisayar.com/Anak...mhz(oc)anakart/productdetails.aspx?I_ID=59607
İşlemci
VATAN COMPUTER - INTEL - Core i7 4930K Soket 2011 3.4GHz 12MB
Ekran kartı, 2 adet HD 7970 crossfire
VATAN COMPUTER - ASUS - HD7970 Matrix Platinium DirectCU II GDDR5 3GB 384Bit AMD Radeon DX11 Ekran Kart
Ram
VATAN COMPUTER - CORSAIR - 16GB (2x8GB) Vengeance Pro DDR3 1600MHz CL9 Siyah So
Kasa
VATAN COMPUTER - CORSAIR - CARBIDE SER
Güç kaynağı
VATAN COMPUTER - COOLER MASTER - SILENT PRO GOLD 80PLUS 1000W MOD
Sabit disk
VATAN COMPUTER - SEAGATE - 3.5" 1TB SV35 G
SSD
VATAN COMPUTER - CORSAIR - 128GB Force GS Serisi Sata 3.0 SSD (560MB Okuma / 535MB Yazma) - Solid State Disk
Dvd sürücü
VATAN COMPUTER - ASUS - DRW-24B5ST 24X
Monitör
VATAN COMPUTER - SAMSUNG - 24'' S24B350H GEN
Hoparlör
VATAN COMPUTER - CREATIVE - INSPIRE T6300 5+1 SPEAKER - Hoparl
Sıvı soğutma
VATAN COMPUTER - CORSAIR - Hydro Serisi
Klavye-Fare
VATAN COMPUTER - LOGITECH - MK520 2.4GHz WIRELESS DESKTOP - Klavye
Web cam
VATAN COMPUTER - LOGITECH - C310 HD 720p 5MP WEBCAM - Webcam