10.000 TL fotoğraf makinesi önerisi

Ginflon

Hectopat
Merhaba, halihazırda telefonla çekimler yapıyorum, hobi olarak sokak fotoğrafçılığı ile ilgileniyorum, biraz profesyonel seviyeye atlamak derdindeyim, fotoğraf makinesi alma ihtiyacı duydum. ISO, diyafram, bunlarin ne oldugunu deneyimleyim öğreneyim manuel ayarlari yapabileyim seviyesine gelmek istiyorum.

Kamera secimine gelince bir dunya şey var icinden cikamadim. Bütçe de tam belirleyemedim ne kadar gerekiyor ne lazim çok fikrim yok.
Çektigim fotograflardan tatmin oluyum, 4K video ozelligi olsun, dusuk isikta da cekiyim guzel detaylica profesyonel fotolar cekebileyim istiyorum.

Şu an baslangic icin genelde Canon EOS 250D onerilmis. Ama forumlar genel olarak ölü bilgi sıkıntısı cekiyorum biraz. 250D'ye ısınmış durumdayım şu an 2-3 kişi daha önerse gidip alabilirim.

Alacağım makine hantal olmasin, yoksa sogutur iyice, hareketli ekran Bluetooth, dokunmatik ekrani vs olsun yani kolayca bir şeyleri halledeyim, batarya derdi cok olmasin diye dlsr tercih ediyorum, bir de marka olarak Canon daha yaygin gibi, o sebeple canona yöneldim.

Fotoğraf çekme alanlarım: Sokak fotoğrafçılığı, mimari fotoğrafçılık, günbatımı ve doğa fotoğrafı.

ekleme: 2.el de olabilir öneriler
şimdiden teşekkür ediyorum yardımcı olacak arkadaşlara

Son düzenleme:
FujiFilm - Nikon önerisi istemiyorsunuz sanırım.
canon kararını sadece su sebepten vermiştim, biraz daha geniş parça çeşitliliği, kullanıcısı daha fazla ve geri satarken de problem yaşamam diye düşündüm. Onun dışında bir fanı değilim, çok değerlendirebilecek ayrımını yapabilecek bilgim yok

Canon 200d+18-55 is stm lens aldim. 2.el olarak en f/p bu geldi, belki diger alacaklara yardimci olur diye yorumumu bırakayım. Makine simdilik hosuma gitti, dslr olmasi ilerde satmak icin sorun yaratir mi bilmiyorum fakat suan memnunum

Canon 200d+18-55 is stm lens aldim. 2.el olarak en f/p bu geldi, belki diger alacaklara yardimci olur diye yorumumu bırakayım. Makine simdilik hosuma gitti, dslr olmasi ilerde satmak icin sorun yaratir mi bilmiyorum fakat suan memnunum

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı